• Нд. Чер 23rd, 2024

У МЗС України закликали Польщу відкинути емоції та шукати рішення щодо зерна

Представник МЗС України Олег Ніколенко закликав «польських друзів відкинути емоції» – Київ пропонує Варшаві конструктивний шлях вирішення зернової проблематики. Відповідну посаду він опублікував на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

За словами Ніколенка, МЗС України докладно поінформовано про зустріч українського посла у Варшаві із заступником міністра закордонних справ Польщі.

Представник міністерства зазначив, що під час цієї зустрічі український посол вкотре роз'яснив українську позицію щодо неприйнятності для України односторонньої польської заборони на імпорт українського зерна.

«Закликаємо наших польських друзів відкинути почуття. Українська сторона запропонувала Польщі конструктивний шлях вирішення зернової проблематики. Очікуємо, що наші пропозиції стануть основою для переведення діалогу в конструктивне русло», - сказав речник.

Нагадаємо: ЄК вирішила скасувати обмеження на ввезення українського зерна.

Проте Польща продовжила заборону ввезення зерна з України. Її приклад наслідували Словаччина та Угорщина.

У свою чергу Зеленський пообіцяв відповісти сусідам, які заборонили експорт українського зерна.

Сьогодні, 20 вересня, посла України Василя Зварича викликали до МЗС Польщі через заяву українського лідера Володимира Зеленського із критикою Варшави за введення заборони на імпорт українського зерна.