• Нд. Чер 16th, 2024

Тиск нардепа на суддю ВАКС

Глава Вищої антикорупційного суду (ВАКС) Олена Танасевич поскаржилася на тиск з боку народного депутата, який просив її вибрати конкретний запобіжний захід фігуранту справи. Про це вона повідомила в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».

На питання, чи зверталися до неї за два роки роботи з проханням сприяти розгляду справи, Танасевич відповіла: «До недавнього часу - ні, і так повинно бути».

Однак, за словами глави ВАКС, в серпні цього року до неї надійшло звернення від нардепа з «пропозицією про обрання конкретного запобіжного заходу» фігуранту кримінальної справи.

Танасевич зазначила, що її реакція на таке прохання не забарилася: вона звернулася до Вищої ради правосуддя і до генерального прокурора з повідомленням про втручання в діяльність правосуддя.

ВСП розглянув звернення Танасевич і прийняв рішення про звернення до парламенту для прийняття відповідних заходів, щоб не допустити подальшого втручання в діяльність суддів.

За інформацією агентства "Інтерфакс-Україна", до глави ВАКС звертався народний депутат Юрій Камельчук (фракція "Слуга народу") в контексті кримінального провадження за підозрою колишнього голови Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна в одержанні неправомірної вигоди. Йшлося про підозрюваного - приватного підприємця, який, за попередньою інформацією, давав хабар, ця людина є свідком у справі Мунтяна.

Тиск на суд з боку влади не новина. Раніше, ми вже згадували про те, як влада чинила тиск на Конституційний суд для прийняття певних рішень.