• Нд. Чер 16th, 2024

Свій до свого по своє

У п’ятницю, 5 червня, у Львові затримали чотирьох працівників ЛКП «Муніципальна варта», включно з директором цього комунального підприємства Львівської міськради. Усіх їх підозрюють у вимаганні та отриманні хабарів у формі надання охоронних послуг приватним підприємствам за гроші. Про це затримання майже синхронно повідомили місцева прокуратура та поліція. При цьому у статуті ЛКП «Муніципальна варта» передбачене надання платних послуг з охорони.

Усіх підозрюваних працівників ЛКП «Муніципальна Варта» також відсторонили від роботи. Як повідомили у прес-службі міської ради, мерія також звернеться у поліцію щодо об'єктивності розслідування та відповідного покарання.

За версією поліції, директор ЛКП «Муніципальна варта» разом із своїм заступником та ще двома керівниками підрозділів, «зловживаючи службовим становищем, налагодили схему системного вимагання та одержання неправомірних вигод від суб’єктів підприємницької діяльності за надання охоронних послуг».

У вартаі повідомили, що затримані муніципали, окрім охорони комунального майна, охороняли ще й приватні об’єкти. Свої послуги приватникам вони надавали без оформлення договірних відносин та отримували за це платню готівкою. До охорони об'єктів вони залучали особовий склад підприємства.

Відомо, що впродовж трьох місяців працівники ЛКП «Муніципальна варта» охороняли майданчик з продажу вживаних автомобілів, за що отримали 80 тис. грн. У п’ятницю, під час отримання ще 30 тис. грн, їх затримали правоохоронці.

У поліції задокументували отримання грошей за надання охоронних послуг муніципалами ще від семи різних підприємців. Ці гроші, за версією правоохоронців, були розподілені між усіма учасниками злочинної групи.

Міський голова Львова підкресилив, що також чекає на чесне розслідування цієї справи. У своєму дописі на Facebook Андрій Садовий зазначив: «Це ЛКП створено для забезпечення правопорядку у місті, а не для наживи на посадових повноваженнях. Заслуги керівника, які він здобув під час служби на фронті, не є індульгенцією для зловживань».

В офіційному статуті ЛКП «Муніципальна Варта» (пункт 2.2.2.) передбачене надання платних послуг іншим підприємствам, це можна робити на договірній основі чи на підставі ухвали Львівської міської ради, виконкому чи розпорядженні міського голови. Однак, за даними правоохоронців, у деяких випадках ці послуги укладалися без договорів, а оплата йшла готівкою, що дає підстави інкримінувати таку діяльність як хабарництво з використанням службового становища.

Зараз щодо затриманих вирішується питання оголошення підозри у вчиненні ст. 368 КК України, що передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.

З листопада 2019 року директором ЛКП «Муніципальна варта» є 28-річний Павло Пец. До цього призначення він працював в управлінні безпеки міста.