• Нд. Чер 16th, 2024

Суддю відправили у в’язницю

Апеляція ВАКС відправила колишнього суддю Галічого на 2,5 роки у в’язницю за зловживання впливом. Суддя вже перебуває під вартою, - повідомляє «Центр протидії корупції».

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду пом’якшила вирок колишньому судді Жовтневого районного суду Дніпра Вадиму Галічому. Термін позбавлення волі скоротили з 3,5 до 2,5 років. Його визнали винним у зловживанні впливом (ч.2 ст. 369-2 Кримінального кодексу).

При цьому санкція статті передбачала можливість застосувати як штраф від 12 750 до 25 500 грн, так і позбавлення волі від 2 до 5 років. Конфіскація Кримінальним кодексом за такий злочин не передбачена.

В іншій частині вирок залишили без змін - Галічий і надалі буде позбавлений права обіймати посади в судах, правоохоронних органах та адвокатурі строком на три роки.

Цікавим моментом є те, що ще при ухваленні вироку судді першої інстанції відправили Галічого у СІЗО. Це запобігло будь-яким ризикам його можливої втечі. До випадку із Галічим Антикорсуд чомусь не застосовував такий запобіжний захід на час апеляційного розгляду. Внаслідок такої сумнівної практики частина із засуджених ВАКС чиновників втекла і перебуває у розшуку.

В чому звинувачують колишнього суддю? У 2016 році до судді звернувся знайомий, проти якого відкрили кримінальну справу за статтями про викрадення автомобіля та крадіжку, поєднану з проникненням у житло чи інше володіння особи. Галічий сказав, що має зв’язки в поліції і може зам’яти справу за 10 тисяч доларів. Його затримали в кафе під час отримання грошей.

Матеріали прослуховування розмов судді Вадима Галічого можна почитати тут