• Нд. Жов 1st, 2023

США готують новий пакет військової допомоги Україні на $2,6 млрд - ЗМІ

10:04 Кві 1, 2023
Джерело: Reuters

Адміністрація Сполучених Штатів Америки оголосить у понеділок, 3 квітня, черговий пакет військової допомоги Україні на 2,6 млрд доларів, повідомляє Reuters з посиланням на джерела.

За словами інсайдера, в узгоджений пакет увійдуть радіолокаційні станції повітряного спостереження, протитанкові ракети, а також паливні заправники.

Уточнюється, що в новому пакеті військової допомоги також може бути близько півдесятка різних видів боєприпасів, в тому числі і танкових.

Також очікується, що до списку увійдуть високоточні авіаційні боєприпаси, снаряди для зенітно-ракетних комплексів NASAMS, поромне та мостове обладнання, транспортні засоби для евакуації пошкодженої важкої техніки.

До речі, загальну суму пакету допомоги та його зміст ще можна коригувати.

Водночас у відомстві наголошують, що 2,1 млрд доларів цих коштів буде реалізовано в рамках ініціативи сприяння безпеці України. Він передбачає укладення американським військовим відомством відповідних контрактів з виробниками, а не надання певної техніки і коштів безпосередньо з резервів Пентагону. Іншими словами, мова йде про початок процесу укладання договорів про надання нових коштів Збройним Силам України. При цьому з резервів Міноборони будуть спрямовані в основному боєприпаси на решту 500 млн доларів.

Нагадаємо: США направили Україні 400 млн доларів на відновлення енергосистеми.