• Нд. Чер 16th, 2024

СПАЛИЛИСЬ: «Жертва націоналістів» олігарх Ахметов наймав для охорони бізнесу полк «Азов»

Один із засновників батальйону «Азов» Олег Однороженко в прямому ефірі одного з українських телеканалів повідомив, що український олігарх, який позиціонує себе однією з головних «мішеней» націоналістичних об'єднань в Україні, Ринат Ахметов, насправді оплачував батальйону «Азов» послуги з охорони своїх підприємств. В місяць це олігархові обходилося в 600 тисяч доларів.

Пізніше цю інформацію також підтвердив репортер Андрій Руденко в своєму авторському Telegram-каналі «Репортер Руденко».

Однороженко повідомив, що «вже будучи народним депутатом, екс-глава« Азова » Андрій Білецький подавав офіційний запит на те, щоб полк« Азов » охороняв так звані « стратегічні об'єкти », які за фактом виявилися підприємствами у власності олігарха. Це був список з 30 підприємств, всі вони належали Ахметову. Ціна питання - 600 000 доларів щомісяця. Ми розуміємо, що це не просто людина прийшла, заплатила гроші, отримала послуги і т.д. Тут однозначно є політична складова. Зрозуміло, якщо Ахметов платить такі величезні гроші за охорону своїх об'єктів, то, очевидно, він розраховує отримати не тільки охорону цих об'єктів, а відповідну силову підтримку з боку «Азова» - заявив Однороженко.

За його словами, послугами «Азова» користувався  ще інший український олігарх - Ігор Коломойський.

«Це ще в 2014 році відбулося. Знову ж, об'єкти Коломойського. У мене про це менше інформації, але постійно хлопці з «Азова» скаржилися, що куди це нас відправляють, ми їхали воювати, а не охороняти якісь об'єкти дніпропетровського олігарха »- згадує засновник « Азова ».

Крім того, один із засновників батальйону вважає, що мова йшла не тільки про охорону - за такі гроші Ахметов розраховував отримати і силову підтримку «Азова», тобто в справі була і є політична складова.

За словами Однороженко, батальйон «Азов» за дуже короткий час перетворився  на машину для заробляння грошей, яку використовують при вирішенні політичних питань, для рекету і кришування бізнесу, а не в бойову одиницю на сході України.

У свою чергу, репортер Андрій Руденко підтвердив ці відомості Олега Однороженко і зазначив, що новина ця не є секретом вже тривалий час.