• Нд. Лют 25th, 2024

Софія відправить до Києва стрілецьку зброю та боєприпаси

16:12 Гру 2, 2022

Уряд Болгарії погодив номенклатуру зброї, яку країна готова надати Україні на підставі рішення парламенту країни: в основному мова йде про легку стрілецьку зброю і боєприпаси. Про це повідомив міністр економіки і промисловості технічного уряду країни Нікола Стоянов, передає Reuters.

«На підставі рішення парламенту, яке було прийнято раніше, ми будемо надавати допомогу Україні. Але так, танків не буде. Це стрілецька зброя і легке озброєння і деякі боєприпаси. Ми допоможемо з тим, що можемо собі дозволити. Громадяни Болгарії можуть не хвилюватися, допомога, яку ми надамо, не вплине на боєздатність болгарської армії", - сказав Стоянов.

Міністр заявив, що рішення уряду має бути схвалено парламентом країни.

Пояснимо: на початку листопада Національні збори Болгарії більшістю голосів схвалили законопроект про надання зброї Україні. "За" надання військової допомоги проголосували 175 депутатів від п'яти політичних об'єднань. "Проти" було 49 депутатів, одна людина утрималася.

Нагадаємо, наприкінці вересня Болгарія відмовилася постачати Україні важке озброєння.

Згодом президент Болгарії Румен Радев категорично виступив проти надання Україні зброї національної армії, вказавши, що це порушить бойові можливості республіки.