• Нд. Чер 23rd, 2024

Словенія таємно передала ЗСУ розвідувальні безпілотники

Джерело: ukranews.com

Словенія передала Україні кілька розвідувальних безпілотників Bramor виробництва компанії C-Astral, при цьому їхнє постачання не афішувалося. Про це компанія повідомила виданню Defense News.

«Їх справді застосовують українці, і вже якийсь час. У нас є деякі канали зв'язку з військами, які використовують безпілотники, щоб отримати зворотний зв'язок та внести відповідні покращення», - сказав порталу представник компанії та оператор БПЛА Єрней Модерц на конференції у Брно.

Водночас, він не уточнив, скільки саме апаратів отримав Київ, але стверджував, що їх було кілька. Коли саме було здійснено постачання, теж не наводиться.

При цьому виданню не вдалося з'ясувати, чи поставила апарати компанія самостійно, чи їх передало словенське Міноборони з власних запасів. У відомстві відмовилися від коментарів.

Видання зазначає, що Словенія, хоч і підтримує Україну, вважає за краще засекречувати більшість подробиць про постачання військової допомоги. Відомо лише, що 2022 року Любляна передала Києву кілька десятків БМП М-80 югославського виробництва.

Нагадаємо, що наприкінці серпня Словенія приєдналася до декларації G7 щодо гарантій безпеки для України.