• Нд. Чер 16th, 2024

Скільки чекати від подачі позову до першого судового засідання в Україні?

В Україні від подачі позову до суду до першого засідання в середньому проходить близько двох місяців. Причиною є гостра нестача суддів, повідомляє "Опендатабот".

Так, в суді загальної юрисдикції людині, яка бажає розлучитися, доводиться чекати першого розгляду в середньому 55 днів.

В адміністративних судах одна з найпоширеніших категорій справ - суперечка з податковою службою. Першого засідання позивачі чекають близько 49 днів. Швидкої в цьому плані є Луганська область - в середньому 31 день очікування, найповільніша - Волинська - 67 днів.

Провадження у заборгованостях між компаніями, які найбільш типові для господарського судочинства, вимагають близько 62 днів очікування. Найшвидші такі суди знаходяться в Чернівецькій та Івано-Франківській областях (42 дня). Повільні - в Київській області - 80 днів.

Аналітики відзначають, що мова йде про перші засідання, якими суд частіше за все не закінчується. Наступних засідань також доводиться очікувати місяцями. Оскільки з 7000 суддівських місць в Україні на сьогоднішній день зайняті лише 5100. Причому необхідні повноваження для ведення процесів мають тільки 2700 суддів.