• Чт. Лис 30th, 2023

Швейцарія посилила правила надання соцдопомоги українським біженцям

11:08 Сер 15, 2022

Влада Швейцарії прийняла рішення про посилення виплат українським біженцям: тепер при розгляді заявок на отримання соціальної допомоги будуть враховувати їх фінансове становище. Про це пише SwissInfo.

За даними видання, нові поправки були узгоджені владою кантонів. Так, на сьогоднішній день трохи більше 60 000 чоловік з України прибули до Швейцарії і отримали статус захисту S, який дозволяє їм отримувати соціальну допомогу, а також працювати в країні. У такому випадку людей, які прибули з України, такі активи, як коштовності, автомобілі, а також банківські активи або нерухомість в рідній країні не враховуються при розрахунку наявності права на соціальну допомогу.

Ця практика відрізняється від того, як у Швейцарії надають допомогу тимчасово прийнятим людям з інших країн. Досі заможні українці також могли отримувати соціальну допомогу.

Однак тепер Швейцарія вирішила, що доходи і майно біженця повинні враховуватися незалежно від того, отримані вони в Україні або в Швейцарії, якщо він хоче отримати допомогу.

На практиці це означає, що, якщо люди зі статусом s знімають кошти з банківських рахунків в Україні або набувають там інші активи, ці кошти повинні враховуватися при оцінці їх доходу.

Єдиним винятком залишається автомобіль, оскільки він необхідний для повернення на батьківщину.

Очікується, що в кінці осені будуть представлені нові рекомендації щодо того, як працювати з автомобілями та іншими активами, такими як ювелірні вироби.

Нагадаємо, що Польща припинила виплату допомоги українським біженцям з 1-го липня.