• Нд. Лют 25th, 2024

Шмигаль не знайшов підстав для позбавлення Бойка звання "Герой України"

19:01 Січ 30, 2023
Джерело: UA.NEWS

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль відмовився застосувати персональні санкції до народного депутата України, представника забороненої партії ОПЖ Юрія Бойка, позбавивши його звання «Героя України» через відсутність вагомих підстав. Про це йдеться у відповіді Офісу президента руху ЧЕСНО.

"Листом від 13 січня 2023 року ... Прем'єр-міністр України Дмитро Шмигаль поінформував Президента України та автора петиції, зокрема, про недостатність підстав для застосування до Ю. Бойка персональних обмежувальних заходів", - йдеться у відповіді.

Пояснимо: у грудні 2022 року президент Володимир Зеленський розглянув петицію, в якій потрібно було негайно позбавити Юрія Бойка звання "Герой України". За підсумками розгляду відповідної петиції Зеленський звернувся до Шмигаля з проханням проаналізувати наявність обґрунтованих підстав для застосування санкції, а саме позбавлення чину, до Бойка.

Відповідно до Закону про державні нагороди України позбавлення державних нагород може здійснюватися Президентом лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин за поданням суду у випадках, передбачених законом (ст. 16).

Бойко отримав звання Героя від президента Леоніда Кучми в 2004 році.