• Нд. Чер 16th, 2024

Що відомо про «Білоруський дім в Україні»?

«Білоруський дім в Україні» і «Білоруська альтернатива», зареєстровані в Мін'юсті в кінці 2020 року. Вони пов'язані з колишнім громадянином Білорусі Сергієм Коротких, який отримав українське громадянство за участь в добровільному батальйоні «Азов», - повідомляє білоруська «Радіо Свобода».

Згідно з документами, засновник і керівник громадської організації «Білоруський дім в Україні» - Віталій Шишов. Інший засновник, «Радіо Батулін», створив ще одну громадську організацію - «Білоруська альтернатива». Подробиць про їхню діяльність немає.

За даними українських ЗМІ, Радіо Батулін - громадянин Латвії, професійний боєць змішаних єдиноборств і один із соратників Короткого.

У листопаді, за ініціативою Сергія Коротких у посольства Білорусі в Україні, встановили металевий хрест в пам'ять про репресованих в Білорусі під час мирних мітингів. Деякі білоруси, що були змушені переїхати в Україну, не підтримали акцію. Посольство Білорусі висловило протест проти установки цього хреста офіційному Києву.

3 серпня в Києві було знайдено повішеним 26-річного Віталія Шишова - главу організації «Білоруський дім в Україні», яка об'єднувала білорусів, які втекли від режиму Олександра Лукашенка. Віталій переїхав до Києва восени 2020 року, коли режим Лукашенко проводив жорстокі репресії проти демонстрантів і опозиційних активістів, - повідомляє НВ.

«Білоруський дім в Україні», ключовим координатором якого був Віталій Шишов, є ядром опору режиму Лукашенка в Києві. «Наша мета: побудувати дружне ком'юніті в Україні для комфортної адаптації всіх білорусів, які постраждали в боротьбі за свої конституційні права і вільну Білорусь і були змушені виїхати з країни», - зазначено на сайті організації.

Серед своїх активностей БДУ декларує таку діяльність:

  • надання актуальної інформації для адаптації білорусів, які змушені виїхати з країни;
  • легалізація білорусів в Україні (юридичні консультації та ведення до отримання документів);
  • допомога з пошуком знімного житла (або пристрій в хостелі);
  • допомога з працевлаштуванням;
  • організація мирних акцій, маршів та інших заходів, покликаних інформувати громадськість про події, що відбуваються в Білорусі;
  • розголос актуальної інформації про нелегітимний режим Лукашенко і його жертви.

За півроку роботи в Києві представники БДУ провели серію «Маршів білорусів»; організували подачу петиції президенту Володимиру Зеленському; за підтримки БДУ була проведена 60-денна акція біля посольства Білорусі під назвою Варта Світу. Нещодавно активісти БДУ проводили збір коштів на оновлення пам'ятника білорусам, які загинули на Майдані і в війні на Донбасі (включаючи пам'ятну дошку з ім'ям загиблого медика Миколи Ільїна).