• Нд. Чер 16th, 2024

СБУ вручила підозру ексміністрові енергетики Демчишину

Слідчі Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань вручили підозру колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості України Володимиру Демчишину. Він займав цю посаду з 2014-го по 2016 рік. Інформацію вже офіційно підтвердили в СБУ.

Слідство встановило, що Демчишин упродовж грудня 2014-го – лютого 2015 року видав низку наказів, якими призначив на посади в державних підприємствах на тимчасово непідконтрольних територіях представників так званих «Л/ДНР».

Крім того, перевищуючи службові повноваження, він примусив керівників державної енергогенеруючої компанії укласти кілька угод з представниками «Л/ДНР», зокрема, щодо постачання вугілля на загальну суму понад 3 млрд грн.

Слідство вважає, що внаслідок протиправних дій у розпорядження так званих "республік" надійшли понад 200 млн гривень.

Також зазначається, що ці дії поставили енергетичну сферу України у залежність від Росії та самопроголошених «Л/ДНР», чим підірвали економічну безпеку у 2014-2015 роках. Україна була позбавлена можливостей для диверсифікації постачання енергоресурсів, а Росія отримала ширші можливості подальшого втручання у внутрішні справи та ведення підривної діяльності.

Наразі Демчишин ховається від українського правосуддя за кордоном. Повідомлення про підозру відправлено за адресами останніх відомих місць його проживання. Також копії письмового повідомлення про підозру направлені його захиснику.

Читайте також: На кордоні України з Польщею з’явиться новий пункт пропуску

Суд в Москві оштрафував Telegram і Facebook

У Миколаєві залишилась російська мова як регіональна