С14 проти ЛГБТ-прайду в Києві

Сьогодні, 30 липня, з 14-00 до 22-00 у Києві під Офісом президента відбувається перший в Україні ЛГБТ+ прайд у форматі рейву. Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова закликала правоохоронців і міську владу гарантувати безпеку учасників заходу.

Учасники наголосили на необхідності підтримати законопроєкт №5488 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації” і сказали, що мета заходу  також полягає у тому, щоб продемонструвати прийняття цієї ініціативи.

Водночас уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова закликала Нацполіцію і мера Києва гарантувати безпеку учасників ЛГБТ-прайду.

“Закликаю українців бути толерантними один до одного та поважати права кожного. Звертаюся до Київського міського голови Віталія Кличка здійснити контроль за додержанням громадського порядку під час проведення заходу. Прошу керівництво Національної поліції гарантувати безпеку учасників та забезпечити громадський порядок”, — заявила вона.

Натомість, на даний захід прийшли і представники праворадикального угрупування С14.

Вони принесли та демонстрували плакат, про Сніжану Круглякову, яку засуджено до по життєвого покарання через вбивство опікунів.

Лідер С14 Євген Карась написав у своєму Телеграм каналі:

«ЛГБТ – це загроза не лише дітям, яким прагнуть нав‘язати свої хворі проповіді, але й оточуючим, в тому числі».

За правопорядком стежить велика кількість правоохоронців. Декількох націоналістів затримала поліція.