• Нд. Чер 23rd, 2024

Росія не може виступати в ролі миротворця у врегульовані придністровського конфлікту-МЗС України

Міністерство закордонних справ України закликало до мирного вирішення проблемних питань економічного та соціально-гуманітарного характеру у відносинах між Кишиневом і Тирасполем без будь-яких деструктивних зовнішніх втручань. Про це йде в коментарі зовнішньополітичного відома України з приводу ситуації в невизнаному Придністров'ї.

«Україна виступає за мирне регулювання придністровського конфлікту з дотриманням суверенітету і територіальної цілісності Республіки Молдова, – сказано в повідомлені. - Ми вважаємо переговорний формат "5 + 2" нефункціональним у зв'язку з присутністю в ньому держави-агресора Росії, яка не може виступати в ролі миротворця в жодному мирному врегулюванні».

Як вказали в МЗС, Україна є і залишатиметься активним учасником процесу придністровського врегулювання і віділяє його основною метою реінтеграції Республіки Молдова.

«Крім того, Україна продовжує виступати за якнайвище виведення з території Придністровського регіону Молдови російських військ, утилізацію боєприпасів на складах в населеному пункті Колбасна, переформатування місця на дні з військової в цивільну»- - підкреслили у зовнішньополітичному відомстві.

Там нагадали, що протягом 10 років Україна протистоїть Росії і вже більше двох років лагодити опір повномасштабній військовій операції РФ.

«Наша держава як ніхто інший знає, що таке жаби війни і яка ціна світу. Ми доповідаємо і продовжимо докладати всіх зусиль для збереження стабільності і зміцнення безпеки в Європі, а також запобігання будь-яких спроб Росії дестабілізувати Молдову або інші країни нашого регіону»- - резюмували в МЗС України.

Нагадаємо: 28-го лютого депутата невизнаного Придністров'я на з'їзді звернулись до Росії з проханням «захисту від тиску Молдови».