• Нд. Чер 16th, 2024
Джерело: Прес-служба ОПЗЖ

У Раді національної безпеки та оборони України оголосили про «тимчасове призупинення роботи» 11 політичних сил (яких звинувачують у «роботі на Москву») на період війни в нашій країні: «під роздачу» потрапили ОПЗЖ, «Партія Шарія» та інші. Про це офіційно оголосив президент України Володимир Зеленський під час свого сьогоднішнього відеозвернення, опублікованого на його Telegram-каналі.

З сьогоднішнього дня, 20 березня, роботу всіх партій, яких підозрюють «у зв'язках з Росією», було припинено. У тому числі це стосується політичних сил, у яких членами є екс-«регіонали» — депутати від колишньої правлячої партії «Партія Регіонів» (глава — президент Віктор Янукович, що втікає).

«Будь-яка активність політиків, спрямована на розкол чи на колаборацію, успіху не матиме, а отримає жорстку відповідь. І тому Рада національної безпеки та оборони України вирішила: враховуючи повномасштабну війну, розв'язану Російською Федерацією, та зв'язки деяких політичних структур із цією державою, на час воєнного стану зупиняється будь-яка діяльність низки політичних партій», — заявив Зеленський.

Усього партій, діяльність яких «тимчасово заблокована», 11: «Опозиційна платформа — За життя», «Опозиційний блок», «Партія Шарія», «Наші», «Ліва опозиція», «Союз лівих сил», «Держава», « Прогресивна соціалістична партія України”, “Соціалістична партія України”, “Соціалісти”, “Блок Володимира Сальдо”.

Водночас у низці регіонів України, у тому числі Херсонській, Вінницькій та Кіровоградській областях, ОПЗЖ або пішла за моделлю саморозпуску у зв'язку із заявою Зеленського, або була «заморожена» головами облрад.

Голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк у своєму Telegram оголосила про те, що офіси ОПЗЖ у Херсоні, Кіровограді та Вінниці вирішили оголосити про саморозпуск.

«Під час війни, і особливо після перемоги України, ми не дозволимо навіть натяку на російські наративи. Сподіваюся, це чітко зрозуміли депутати на всіх рівнях та у всіх громадах», — додала вона до цієї події.

Водночас видання «Фокус» опублікувало заяви про вихід із політсили, підписану дев'ятьма членами ОПЗЖ у Херсонській міській раді.

«Херсон український за духом, ми не згодні служити іншій державі», — підкреслили депутати, які залишили політсилу, заявивши, що продовжать роботу в облраді, але вже у форматі позафракційних парламентаріїв.

"Каскад ОПЗЖ" дійшов і до міської ради Житомира. Там голова фракції, депутат міськради Наталія Леонченко опублікувала у своєму Facebook звернення ОПЗЖ до міського голови Житомира Сергія Сухомлина.

У ньому йдеться про те, що опозиціонери вирішили призупинити свою партійну діяльність.

«Ми однозначно визнаємо: ворог – держава Російська Федерація, головний військовий злочинець та вбивця – президент Росії В. Путін. Ми також засуджуємо ганебні дії деяких членів нашої партії, які завдали удару по репутації більшості простих партійців», — додала вона до свого повідомлення.

Цікаво, що зараз публікація Леонченка недоступна на її офіційній сторінці в Facebook, оскільки була видалена.