• Пт. Чер 21st, 2024

Риторика про нелегітимність Зеленського почала осідати в умах політиків на Заході – експерт

У зв'язку із закінченням 5-річного терміну повноважень Володимира Зеленського Росія активно педалює тему його нелегітимності, особливо на Заході, тому українському керівництву постійно доводиться виправдовуватися з цього приводу. Про це у коментарі заявив політтехнолог Олександр Кочетков.

За його словами, немає нічого незвичайного в тому, що представники української влади роблять заяви щодо того, що попри закінчення 5-річного терміну каденції Зеленського він продовжує залишатися легітимним правителем.

«У Росії говорять усі – після 21 травня в Україні немає президента, Зеленський нелегітимний і решта такої пропагандистської дурниці. Вона хоч і дурість, але на неї треба реагувати, по-перше. По-друге, ця дурість, яку дуже масово поширюють у Росії, вона певним чином осідає в головах західних політиків, які не хочуть розбиратися в цьому, вони далекі, у них своїх проблем вистачає, зокрема, з конгресменом Сполучених Штатів Марджорі Грін і їй подібних, котрі не хочуть, але беруть це на віру і повторюють. Тобто треба це роз'яснювати», - пояснив він.

Більше того, тези РФ щодо нелегітимності Зеленського підхоплюють і українські політики та громадські діячі, які незадоволені станом справ в Україні, зокрема корупції в Україні.

«Наші політики не наполягають на тому, що там губиться якась легітимність, але вони наполягають на тому, щоб питань не було – треба провести вибори. Тому, офіційні особи української влади змушені щось пояснювати», - зазначив він.

Відмову української влади звертатися за роз'ясненням щодо легітимності Зеленського до Конституційного суду, Кочетков пояснює відсутністю у принципі Конституційного суду у прямому його значенні.

«Усі давно зрозуміли, що такого немає. І ці проблеми, які були з членами Конституційного суду, їхні конфлікти з Офісом президента, він фактично знищив таку важливу державну установу як Конституційний суд... Він не працює в цьому сенсі. Він прийматиме рішення, які будуть продиктовані йому з того ж таки Офісу Президента, який зараз уособлює фактично Ставку Верховного Головнокомандувача», - додав він.

Експерт звернув увагу на те, що президент РФ Володимир Путін постійно маніпулює темою нелегітимності Зеленського.

«Не здивуюся, якщо в Угорщині буде щось подібне, що треба проводити вибори (в Україні – прим. ред.). Та й ті політики, які є в Сполучених Штатах, які орієнтовані на Росію, вони теж говорять про те, що це не демократично не мати виборів, якщо термін президентських повноважень спливає, і війна для них не є тим фактором, який зупиняє фактично демократичний процес. Так, у Сполучених Штатах не лише можуть лунати, вони вже лунають», - підсумував він.