• Нд. Чер 23rd, 2024

Рада збільшила штрафи для ухильників від мобілізації

Верховна Рада України підтримала в залишковому читанні законопроект про збільшення штрафів і посилення кримінальної відповідальності за ухилення від мобілізації в армію - у разі несплати допускається блокування банківських рахунків. Про це повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.

«Парламент проголосував до цілого " Про внесення змін до Кримінального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення за порушення мобільізації»,- написавши він.

Згідно з документом, за неявку до військкомату за повісткою або необновлення облікових даних можна отримати штраф від 17 тис.до 25,5 тис. гривень. При цьому територіальні центри комплектування та соціальної підтримки мають право винести постанову про накладення штрафу заочно, без особистої присутності громадянина. Несплата тягне примусове стягнення боргу і навіть блокування банківських рахунків оштрафованого. Крім того, ухильників дозволяти затримувати до трьох годин для складання протоколу, а при необхідності встановити особу або обставини правопорушення - до трьох діб.

Нагадаємо: Рада звільнила Сольського з посади Міністерства агрополітики.

.