• Нд. Чер 23rd, 2024

Рада прийняла закон про мобілізацію ув'язнених

Джерело: eer

Верховна Рада України ухвалила законопроект, який дозволяє мобілізацію до Збройних Сил деяких категорій засуджених. Про це повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.

Таким чином тепер українські суди зможуть прийняти рішення про умовно-добудове звільнення ув'язнених для проходження військової служби за контрактом.

За прийняття закону проголосували 279 депутатів.

Як пояснивши Железняк, депутати частково прибрали із законопроекту корупційні ризики, зокрема, відбрали право на мобілізацію з в'язниці для тих, хто був засуджений за особливо тяжкі злочини (в тому числі вбивства і згвалтування), а також для колишніх депутатів і деяких відомих корупціонерів.

Таким чином, винятки становлять ті, хто засуджений за злочини проти національної безпеки України, Умісне вбивство двох і більше осіб або вбивство з особливою жорсткістю або згвалтуванням, а також за особливо тяжкі корупційні злочини. УДО для проходження військової служби також не буде застосовуватися до засуджених чиновників, які займали особливо відповідальні посади.

Розумно-добудово звільнені ув'язнені повиннібути прибути до військкомату протягом дня з моменту вступу в силу рішення про УДО. За дезертирство після виходу по УДО передбачено покарання від п'яти до 10 років. Якщо під час цього терміну звільнені ув'язнені вчиняють інші протиправні дії, їм загрожують нові покарання.

Для зарахованих на військову службу колишніх ув'язнених термін такої служби завершується тільки із закінченням війни. У законі це названо «особливим періодом». Особи, звільнені умовно-добудово від відбування покарання, проходитимуть військову службу в спеціальних частинах.

За новим законом, колишнім кримінальникам не буде покладено щорічну основну відпустку і відпустку за сімейними обставинами. Їм покладено тільки відпустку в зв'язку з хворобою або пораненнями зі збереженням грошового забезпечення.

Нагадаємо: раніше ЗМІ повідомили, що українцям призовного віку заборонили консульські послуги за кордоном.

Згодом дану інформацію підтвердив Міністерство закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив інформацію про призупинання надання консульських послуг громадянам України призовного віку, які перебувають за кордоном.

Нагадаємо: раніше стало відомо, що Варшава готова допомогти Києву повернути українців призовного віку, які перебувають у Польщі.