• Нд. Чер 23rd, 2024

Причини евакуації автомобіля, та можливість скасування штрафу

За яких обставин патрульні поліцейські евакуюють авто?

«Якщо патрульні поліцейські виявляють автомобіль, який здійснює рух зупинку чи стоянку з порушенням ПДР та суттєво перешкоджає дорожньому руху, вони повинні здійснити його тимчасове затримання — викликати евакуатор і відправити такий автомобіль на штрафмайданчик». Про це вказано на сайті Патрульної поліції.

Також, на своєму сайті, вони дають підказку, де саме шукати авто, що було евакуйовано

«У разі, якщо авто немає на місці, водій повинен зателефонувати на 102 або на гарячу лінію патрульної поліції за номером (044) 287-82-82, щоб перевірити, чи не евакуйовано його автомобіль на штрафмайданчик. Черговий підкаже, куди звертатися далі для складання відповідних адміністративних матеріалів, після чого ви зможете забрати автомобіль зі штрафмайданчика».

Здається що все просто для Поліції, та накладно для безтурботного водія. Але, до процесу евакуації є цілий ряд вимог, порушення яких означатиме незаконність таких дій. Адмінка та штраф скасовуються, якщо:

  • правопорушення не зафіксовано в режимі фото- чи відеозйомки;
  • не складена постанова чи акт огляду на місці евакуації;
  • документи складені з порушеннями ст. 265-4, 258, 283 КУпАП (ПІБ інспектора, місцезнаходження авто тощо);
  • відсутні два понятих при складенні протоколу.

Будь-який із цих пунктів дає водію право писати заяву про скасування штрафу, оплати евакуатора та плати за оренду місця на штрафмайданчику.

Є також ще один важливий момент, - вилучення авто можливе лише за відсутності водія. В іншому випадку інспектор має обмежитися вимогою прибрати авто чи штрафом у розмірі ₴255–510 (залежно від масштабу створеної перешкоди). Звичайно, інспектори не будуть стояти та чекати поки ви прийдете, але, важливо розуміти, що навіть якщо водій прибув до автомобіля вже після прибуття евакуатора, вилучення автомобіля все одно не відбувається. Про це вказує і сама поліція:

«Якщо ж водій з’являється на місце вже після того, як поліцейський викликав евакуатор, виклик евакуатора відміняється і евакуація не проводиться, навіть якщо евакуатор уже прибув за таким викликом».

Але, все ж таки, найкращим способом запобігти евакуації автомобіля, є елементарне дотримання Правил дорожнього руху. Відповідно до ПДР зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі повинні здійснюватися у спеціально відведених місцях чи на узбіччі, якщо це не створює перешкод іншим учасникам дорожнього руху, не суперечить дорожнім знакам чи дорожній розмітці. За останню, варто зазначити, що не всі водії розуміють дорожню розмітку жовтого кольору (напр. лінію 1.4) що застосовується як самостійно, так і разом зі знаками що забороняють стоянку у певних місцях. Тому, поновлювати свої знання щодо ПДР які доповнюються майже щороку, не буде зайвим.