• Нд. Чер 16th, 2024

Прокурора звинуватили в порушенні домашнього арешту та взяли під варту

Печерський суд Києва взяв під варту прокурора Львівської обласної прокуратури з можливістю виходу під заставу в сумі близько 476 тисяч гривень.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу суду.

Підозрюваний є прокурором відділу, що здійснює процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях, якими займається територіальне управління ДБР.

У листопаді 2020-го місцеве ДБР почало розслідування про можливе скоєння злочинів співробітником правоохоронного органу — службову недбалість, перевищення повноважень, службове підроблення, зловживання впливом та ін.

За версією слідства, до підозрюваного, який є  старшим групи прокурорів, звернувся знайомий адвокат, який цікавився обставинами справи і чи є тут підстави для кримінальної відповідальності. Прокурор начебто висловив прохання, щоб йому заплатили 2 тисяч доларів і він вплине на слідчого, щоб справу закрили. У подальшому прокурор мав низку зустрічей з адвокатом, а також бачився з його клієнтом і дав поради, як себе зараз вести.

10 червня 2021 року ДБР закрило кримінальне провадження, про яке йшла мова. Після цього прокурор ініціював зустріч із адвокатом і передав йому поставу про закриття справи.

Через декілька днів адвокат передав прокурору вказану суму знаходячись в його автомобілі. У протоколі обшуку написано, що гроші виявлено в салоні машини.

23 липня прокурору обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Адвокат на допиті розповів, що після поміщення прокурора під домашній арешт йому почали надходили анонімні листи щодо зміни показань у кримінальному провадженні за грошову винагороду. Крім того, адвокату систематично надходять анонімні дзвінки від невстановлених осіб, які представляються працівниками правоохоронних органів та наполягають на зустрічі. Тому він мусив звернутися до ДБР із заявою, що його змушують відмовитися від показань.

На прокурора як підозрюваного було покладено обов’язок не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора або суду. Офіційно прокурор зареєстрований у селі Холодновідка Львівської області.

Але оперуповноважений ДБР з’ясував, що підозрюваний в порушення покладених на нього обов’язків неодноразово перебував у місті Львові на своєму автомобілі Mitsubishi Grandis сріблястого кольору.

Інформація підтверджуються даними з системи відеонагляду «Безпечна Львівщина», відповідно до яких автомобіль підозрюваного у період з 22.07.2021 по 19.08.2021 фіксувався у межах міста Львів 38 разів.

Суд попросили застосувати більш суворий запобіжний захід, оскільки прокурор систематично порушує обов’язки визначені в ухвалі слідчого судді, що демонструє його зухвале та зверхнє ставлення до суду та правоохоронних органів в цілому.

Суд визнав порушення умов запобіжного заходу і ухвалив взяти підозрюваного під варту. Водночас визначено альтернативу у вигляді застави — 475 800 грн. У випадку внесення застави прокурор матиме такий же перелік обов’язків, в тому числі, не відлучатися без дозволу із села, де він зареєстрований. У випадку порушення обов’язку внесену заставу може бути звернено в дохід держави.