• Пт. Чер 21st, 2024

Перенаселення планети та потреби слабше розвинених країн

Населення світу щороку зростає на 80 мільйонів людей. За кількістю населення, у кожні 38 днів у світі з'являється новий Нью-Йорк, або кожні 18 днів - новий Лос-Анджелес.

Про це у День народонаселення, 11 липня, пише Меріен Старкі, віце президент організації “Зв'язок між населенням”, це неприбуткова компанія, мета якої - покращувати обізнаність людей щодо проблем із населенням, про планування сім'ї та репродуктивне здоров'я.

Старкі звертає увагу на проблему перенаселення планети. Півстоліття тому на Землі проживало 3,5 мільярдів людей, і це вже вважалось перенаселенням, - пише експертка у статті для видання The Hill. Cьогодні ж населення планети складає 7,8 мільярдів людей.

Згідно статистичних даних ресурсу worldometer, цього року народилося близько 73 млн людей, при цьому, померло трохи більше 30 млн осіб.

За останній рік найбільший приріст населення спостерігався в Африці, на півдні Сахари, в Азії та Латинській Америці - в слабше розвинених країнах.

За даними дослідницького центру П'ю, в останні роки у розвинених країнах навпаки знижується рівень народжуваності.

В Україні, за даними статистики, на 100 померлих припадає лише 38 народжених, що відображає картину поступового зменшення кількості населення.

До прикладу, у США рівень народжуваності продовжує знижуватись вже 6 років поспіль, і в 2020 році ця цифра зменшилась на 4%, порівняно з попереднім роком. Про це свідчакть дані Центру П'ю. Раптове зменшення народжуваності помітили також у Японії, Бельгії, Італії та Франції.

Меріен Старкі зауважує, що бідні країни, де збільшується кількість населення, потребуватимуть також більше ресурсів - питної води, харчів, охорони здоров'я, освіти та робочих місць. Ці країни також потребуватимуть захисту навколишнього середовища - чистого повітря, родючої землі, лісів для будівельних матеріалів та рослинності для випасу худоби.

“Всі ці потреби стає все складніше задовольнити у контексті швидкого росту населення”, - пише віце президентка організації “Зв'язок між населенням” Меріен Старкі.

Зарадити проблемі перенаселення могло б планування сім'ї, пише Старкі. "Давайте закликати наших обраних представників уряду бути лідерами в інвестиціях у міжнародне планування сім’ї. Планування сім’ї - це інвестиція", - пише експертка.