• Нд. Чер 16th, 2024

Нові обмеження на випадок локдауну

У разі підвищення рівня захворюваності в Україні та необхідності нового “локдауну” Міністерство охорони здоров’я планує певні зміни.

Про це APnews пише посилаючись на заяву Спілки українських підприємців.

В організації розповіли, що зустрічались з міністром охорони здоров’я і той озвучив їм плани уряду у разі нової хвилі коронавірусу.

Так, ніяких великих ключових змін у постанові про карантин не планують змінювати. У разі великого підвищення захворюваності буде діяти адаптивний карантин (діятиме поетапне зонування регіонів залежно від рівня епідеміологічної небезпеки).

Проте у МОЗ планують ввести послаблення під час карантину для деяких закладів, якщо:

  • до 80% і більше колективу підприємства/організації вакциновані
  • допускати в заклади споживачі та клієнтів, які вакциновані
  • освітні заклади не будуть переходити в онлайн – 80% дорослих, які працюють у школах, мають бути вакциновані.
  • для торгово-розважальних центрів розробляють спеціальний програмний продукт за прикладом Німеччини, який дозволить записатися на конкретний час для відвідування ТРЦ, відслідковувати його завантаження, допускатимуть в такі заклади вакцинових покупців або тих, хто зробив ПЛР-тест або експрес-тест на місці.

За даними СУП, МОЗ скоро презентує план суспільству.

І тут ми повертаємося до питання, про добровільну вакцинацію. Дійсно, Міністерство охорони здоров'я не примушує до вакцинації, але робить все, для того, щоб не вакцинована людина не змогла ні працювати, ні відвідувати будь-які заклади.