• Нд. Чер 23rd, 2024

Німеччина передасть Україні розвідувальні безпілотники LUNA NG

Джерело: slovoidilo.ua

Німецький концерн Rheinmetall до кінця цього року передасть Україні розвідувальні безпілотники Luna NG. Про це пише газета Bild із посиланням на джерела.

Водночас, видання називає апарати супердронами, які здатні «бачити і чути».

Уточнюється, що до комплектів увійдуть наземна станція керування з кількома безпілотниками та стартова катапульта.

Також сказано, що NG у назві дрона означає New Generation – ця модель є більш удосконаленою версією вже поставлених Україні пристроїв. Luna NG виконує розвідувальні функції, проте ЗСУ отримають також модифікацію, здатну переносити зброю.

Згідно з заявленими характеристиками, безпілотник важить 40 кг, час польоту – 6-8 годин. Він здатний виконувати завдання на відстані 100 км та на висоті до 5 км. Його запуск здійснюється безшумно на будь-якій місцевості за допомогою складної похідної катапульти, а керування автоматизоване настільки, що керувати ним надзвичайно просто, попередній досвід керування безпілотниками для цього не потрібний, йдеться на сайті виробника.

Вартість контракту не розкривається. Однак у 2019 році Бундесвер повідомляв про плани закупити дев'ять систем Luna NG за €130 млн. Планувалося, що перші пристрої будуть розгорнуті в німецькій армії того ж року.

Нагадаємо, що днями стало відомо, що Rheinmetall придбав 50 танків Leopard 1 для відправки Україні.