• Нд. Чер 23rd, 2024

МЗС закликає світ засудити «вибори» РФ на непідконтрольних територіях

13:09 Вер 8, 2023 ,
Джерело: SM.news

Міністерство закордонних справ України ініціює нові міжнародні санкції через «вибори» Росії на непідконтрольних територіях, а також закликає світ не визнавати їхні «результати». Відповідну інформацію оприлюднено прес-службою МЗС України.

«Зазначені дії РФ грубо порушують суверенітет та територіальну цілісність України, українське законодавство та норми міжнародного права, зокрема Статут ООН», - йдеться у повідомленні.

У МЗС зазначили, що вибори Росії на непідконтрольних територіях є нікчемними.

«Вони не матимуть жодних правових наслідків і не призведуть до зміни статусу захоплених російською армією українських територій», - вказано у зовнішньополітичному відомстві.

У зв'язку з цим МЗС України закликає міжнародних партнерів засудити «нікчемні та свавільні дії Росії» і не визнавати легітимність жодної «адміністрації», яка буде створена за підсумками незаконних виборів, так само як і будь-які рішення, які прийматимуться.

У міністерстві зазначили, що особи, причетні до проведення цих «виборів», включаючи керівництво РФ, представників «адміністрацій» та виборчих структур, мають бути притягнуті до відповідальності.

Нагадаємо: раніше в МЗС України заявили, що запущені Ізмаїльським портом в Одеській області «Шахеди» впали і здетонували в Румунії.