• Нд. Чер 23rd, 2024

МЗС України розкритикувало декларацію G20

Офіційний представник МЗС України Олег Ніколенко розкритикував країни G20, які у підсумковій декларації саміту в Індії уникли прямого засудження Росії за початок повномасштабної військової операції РФ. Про це заявив представник українського зовнішньополітичного відомства Олег Ніколенко на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

Ніколенко висловив розчарування тією частиною документа, яка стосується дій Росії проти України, а також зазначив, що участь української сторони дозволила б учасникам краще зрозуміти ситуацію.

«Україна вдячна партнерам, які намагалися включити до тексту сильні формулювання. Водночас щодо щодо агресії Росії проти України “Групі двадцяти” нічим пишатися», — написав Ніколенко.

Він також опублікував уривок тексту декларації, в якому закреслив деякі формулювання та замінив їх. Наприклад, на думку Ніколенка, у документі слід би написати, що не «всі країни», а «Росія» насамперед має «утримуватися від загроз застосування сили». Він також вписав слова, якими учасники саміту мали «одностайно засудити Росію» та закликати її припинити військові дії.

Нагадаємо: учасники саміту «Великої двадцятки» у підсумковій декларації закликали до виконання «зернової оборудки».