• Пт. Чер 21st, 2024

МЗС України різко відреагувало на дії РФ у Чорному морі

Джерело: Reuters

Міністерство закордонних справ України виступило з різким засудженням дій Росії з турецького суховантажу, який прямував до порту Ізмаїла, назвавши подію провокацією. Про це йдеться у повідомленні зовнішньополітичного відомства.

«ВМС РФ грубо порушили Статут ООН, Конвенцію ООН з морського права та інші норми міжнародного права. Такі дії стали черговим прикладом цілеспрямованої політики Росії щодо створення загроз свободі навігації та безпеки торговельного мореплавства у Чорному морі», - йдеться у заяві відомства.

Водночас МЗС висловлює підтримку та солідарність з Туреччиною як стратегічним партнером і закликає міжнародне співтовариство вжити рішучих заходів для запобігання діям Росії, які перешкоджають мирному проходженню суден у Чорному морі.

Водночас у міністерстві наголошують, що Росія має бути позбавлена можливості блокувати міжнародні маршрути у Чорному морі, зокрема в українські морські порти.

Іншими словами, Україна закликає союзників підвищити зусилля щодо збереження функціонування «зернової ініціативи», яка відіграє ключову роль у забезпеченні глобальної продовольчої безпеки.

Нагадаємо: Міноборони РФ заявило, що рано вранці 13 серпня в Чорному морі корабель росіян відкрив попереджувальний вогонь по суховантажу Sukru Okan під прапором Палау, який прямував до порту Ізмаїл.

Проте в ОК "Південь" не підтвердили інформацію РФ про огляд турецького судна.