• Нд. Кві 14th, 2024

Ми не розглядаємо об'єднання з іншими акціями 1 грудня - Сергій Доротич

На 1 грудня в Києві (та інших містах України) заплановані масові заходи. Одним з організаторів протестної акції в Києві 1 грудня є лідер SaveФОП Сергій Доротич. Редакція "Правового Контролю" поспілкувалася телефоном з головою підприємницького руху та отримала ексклюзивні коментарі на актуальні запитання.

Правовий Контроль: "Люди, які отримали дві дози вакцини, отримають по 1000 гривень і ці гроші вони зможуть витратити на квитки до театру, кінотеатру, оплатити спортзал. Таким чином президент має намір підтримати ці галузі, чи є якась наразі підтримка від уряду та президента малого бізнесу?"

Сергій Доротич: "Програми були при попередніх локдаунах, вони були неефективні. На сьогоднішній день ми не відчуваємо підтримки. Не знаємо про таку. Назвати це підтримкою, оцю тисячу гривень які фактично віртуальні, і які якимось чином мають попасти на рахунки підприємців, які надають зазначені послуги, то є дуже сумнівна ідея, як на мене, не кажучи про те, що цей сектор не той, який потребує найбільшої допомоги. Це на мої глибокі переконання. Тому що це не зовсім самозайняті люди. Це вже бізнес трошки більшого гатунку, кінотеатри наприклад, а найбільше потребує підтримки зараз мікропідприємництво, яке найбільш не захищене. Це люди, які фактично самі створили собі робоче місце і найбільше потерпають, бо вони є найбільш незахищеними."

Правовий Контроль: "На завтра рух SafeФОП анонсуєте акцію. Що будете вимагати і якими будуть ваші дії завтра?"

Сергій Доротич: "Будемо вимагати прийняття законопроектів 5866 або 5866 1 - це законопроєкти, які дозволяють зберегти спрощену систему опадаткування, яка є єдиною можливістю в українських реаліях без корупційної складової розпочати і вести свою підприємницьку діяльність. Нажаль, спрощену систему хочуть знищити і з першого січня фактично всі мікропідприємці, фактично всі самозайняті ставляться на межу виживання. От ми і будемо вимагати, щоб цей законопроєкт був прийнятий."

Правовий Контроль: "На завтра взагалі анонсовано декілька акцій протесту, чи розглядаєте ви можливість об'єднатися з учасниками інших акцій, які завтра також вийдуть на протести?"

Сергій Доротич: "Ні. Поки що не розглядаємо. Ми не розглядаємо такої можливості. Ми дуже обережно ставимося до такого співпадіння. Хочу повідомити, що я ще 11 листопада особисто, як голова руху, подав відповідні офіційні повідомлення і в Київську міську державну адміністрацію, і в Київську міську раду, і Національну поліцію міста Києва. Про те, що будуть інші акції, ми дізналися нещодавно. Нам про них не було відомо. Звичайно ми б тоді якось думали про перенесення дати проведення. Зараз ми дату перенести не можемо, бо замовлені автобуси, організовані наші колеги фопи з усієї України, тому будемо намагатися не пересікатися з цими іншими акціями, і провести їх відокремлено."

Читайте також: Підсумки екватору Президента Зеленського – всеукраїнське опитування

Уряд затвердив Стратегію інтеграції внутрішньо переміщених осіб

Мене утримували у в’язниці, якої не існує – в СІЗО СБУ – Надія Савченко