• Чт. Кві 18th, 2024

МВФ змінив правила кредитування для виділення допомоги Україні

14:03 Бер 18, 2023
Джерело: Пресс-служба МВФ

Рада директорів Міжнародного валютного фонду затвердила зміни до правил, які дозволять фінустанові затверджувати нові кредитні програми для таких країн, як Україна. Про це йдеться в опублікованій письмовій заяві МВФ.

Згідно зі звітом, мова йде про надання кредитів країнам, які зіткнулися з надзвичайно високою невизначеністю.

Таким чином, зміни в кредитній політиці МВФ будуть застосовуватися до країн, що переживають зовнішні потрясіння, які знаходяться поза контролем влади країни і обсягу можливостей їх економічної політики.

У своїй заяві правління зазначило, що кредитування країн, які стикаються з надзвичайно високою невизначеністю, потребуватиме ретельного аналізу того, чи буде така програма здійсненною та надійною, враховуючи ймовірні характеристики ризику, а також чи відповідатиме вона законодавчим та політичним вимогам щодо кредитування фондом.

У заяві фонду конкретно не згадується Україна, але зміни правил розроблялися паралельно з переговорами з київською владою про нове фінансування.

До речі, раніше правила Фонду, розроблені для подолання економічних криз в країнах, не дозволяли надавати неекстрені кредити країнам, що зіткнулися з великою невизначеністю.

Нагадаємо: МВФ може запустити багаторічну програму допомоги Україні на суму до 16 млрд доларів.