• Чт. Кві 18th, 2024

У МЗС назвали "юридично нікчемним" указ Путіна про видачу російських паспортів жителям Херсонської та Запорізької областей

22:05 Тра 25, 2022

Міністерство закордонних справ України засудило указ президента Російської Федерації Володимира Путіна про видачу російських паспортів жителям Херсонської та Запорізької областей за спрощеною схемою. Про це йдеться в заяві МЗС України.

"Незаконна паспортизація в Херсонській області та Запоріжжі, а також у Криму та на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей є грубим порушенням суверенітету і територіальної цілісності України, норм і принципів міжнародного гуманітарного права", - йдеться в заяві МЗС.

При цьому в МЗС назвали указ президента Росії "юридично нікчемним", який не матиме правових наслідків. При цьому у відомстві підкреслили, що "примусова паспортизація українців у Херсонській області та Запоріжжі є ще одним свідченням злочинної мети війни Росії проти України". У зв'язку з цим Київ закликав міжнародне співтовариство зупинити Росію в її військовій операції. Нагадаємо, 25 травня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок прийняття до російського громадянства для жителів Запорізької та Херсонської областей України.