• Нд. Чер 16th, 2024

Масові стрілянини в США. Міста будуть змінювати правила володіння зброєю

Десять масових стрілянин сталися за одні вихідні у Сполучених Штатах.

В результаті перестрілки семеро людей були вбиті і не менше 45 отримали поранення. За даними поліції, серед жертв було як мінімум двоє дітей, віком 10 і 15 років, - передає CNN.

Частина випадків сталася під час вечірок і святкувань в Індіані та Колорадо, а під час вечірки у Каліфорнії від куль загинуло 3 людей, 5 отримали поранення, повідомляє USA Today. Також масові стрілянини цих вихідних зафіксували у Мічигані, Ілліноїсі, Луїзіані та Канзасі.

За повідомленням поліції, вісім чоловік, у тому числі 15-річний та 10-річний, були застрелені після перестрілки між учасниками вечірок на двох окремих урочистостях в Далласі відразу після півночі в неділю.

Поліція заявила, що вони виявили, що дві окремі групи влаштовували вечірки в своїх індивідуальних апартаментах на місці, і в якийсь момент люди від кожної групи зібралися за номерами, і виникла суперечка.

Між групами зав'язалася фізична бійка, перш ніж вони повернулися в свої апартаменти і почали стріляти один в одного. Вогнепальна зброя та алкоголь, не краще поєднання.

За перші шість місяців 2021-ого року у США сталося вже 293 масові стрілянини – такі дані подає Архів насильства з використанням вогнепальної зброї.

Тим часом губернатор Колорадо Джаред Поліс у суботу підписав закон, який дозволяє містам запроваджувати власне законодавство і правила володіння зброєю. Єдина поправка – вони мають бути не менш обмежувальними, ніж загалом по штату.

Заклики до суворіших правил відновилися після масової стрілянини у супермаркеті міста Болдер, внаслідок якої загинули 10 людей. Мер цього міста Сем Вівер виступає за повну заборону штурмових гвинтівок, що, на його думку, дозволило б уникнути кривавих стрілянин на кшталт тієї, що сталася у його місті.

В Україні вже досить тривалий час піднімають питання легалізації вогнепальної зброї, стосовно чого тривають дискусії.