• Нд. Чер 16th, 2024

МАГАТЕ заявило про посилення військової активності навколо ЗАЕС

Джерело: Reuters

МАГАТЕ бачить посилення військової активності в районі Запорізької атомної електростанції через численні вибухи протягом останнього тижня. Відповідну заяву гендиректора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі оприлюднено на сайті агентства.

«Експерти МАГАТЕ, що працюють на ЗАЕС, повідомили, що протягом останнього тижня чули численні вибухи, що може свідчити про посилення військової активності в регіоні, яка також може становити потенційну загрозу ядерній безпеці на об'єкті», - заявив він.

Гроссі зазначив, що у звітах, які він отримує від експертів МАГАТЕ, є свідчення того, що вибухи сталися на певній відстані від Запорізької атомної електростанції.

«Проте я, як і раніше, глибоко стурбований можливими небезпеками, з якими стикається станція в цей час підвищеної військової напруженості в регіоні», - зазначив він.

Гроссі наголосив на тому, що у разі аварії на ЗАЕС постраждають абсолютно всі.

«Хоч би що сталося в зоні конфлікту, де б вона не знаходилася, від ядерної аварії постраждають усі, і я закликаю вжити всіх необхідних заходів, щоб цього не сталося», - зазначив він.

Пояснимо: у звіті йдеться про те, що окремо ЗАЕС проінформувала команду МАГАТЕ про те, що вранці 7 вересня у сусідньому місті Енергодар, де мешкає багато співробітників станції з сім'ями, сталося ще кілька ударів безпілотників. Про постраждалих не повідомлялося.

Примітно: на початку липня Гроссі заявляв, що МАГАТЕ не виявило ознак мінірування на ЗАЕС.