Кращі країни Європи для життя пенсіонерів

Щороку мільйони працьовитих співробітників нарешті закривають свої ноутбуки, відкладають ящики з інструментами або закривають магазини, щоб вийти на заслужену пенсію. Так відбувається в більшості розвинених країн Європи. Пенсіонерам не доводиться шукати підробіток лише для того, щоб вижити і оплатити рахунки за комунальні послуги.

Компанія Blacktower Group склала рейтинг 37 держав для життя на пенсії. У рейтингу враховувалися рівень злочинності, індекс вартості життя і ціни на житло, кількість населення старше 65 років і середня тривалість життя. Підсумкове місце в рейтингу – це сумарне значення за всіма параметрами.

Згідно вищевказаного рейтингу лідирувала Фінляндія, а Україна зайняла четверте місце, правда з кінця. Гірше виявилися такі країни як Росія, Албанія і Білорусь.

Хоча, Україна все ж стала лідером даного рейтингу за рівнем вартості життя посівши перше місце, в інших країнах жити виявилося дорожче. Дорожче, але довше, середня тривалість життя в Україні найнижча. З усіма даними рейтингу можна ознайомитись за посиланням.

Так чим же примітні лідери рейтингу?

Фінляндія отримала перше місце за розмірений спосіб життя, середні ціни на житло і красиву природу. Кожен пенсіонер отримує пільги на відвідування театрів, музеїв, спортивних залів і тематичних гуртків. Також в країні досить низький рівень злочинності.

Найбільшою партією в Фінляндії є Соціал-демократична партія Фінляндії, заснована більше ста років тому. Соціал-демократія спрямована на реформування суспільства у відповідності до цінностей соціалізму, – повідомляється на офіційному сайті правлячої партії.

Також, Фінляндія відома своїми високими стандартами якості продукції. Тобто ГОСТ там існує не тільки під описом товару на етикетці, а й реально діє.

Максимальний розмір пенсії для людей похилого віку в Фінляндії не встановлено, проте їх середній розмір – 1960 доларів. Сума пенсії залежить від трудового стажу людини, а також від її заробітної плати. Якщо громадянин Фінляндії не дотягнув до мінімуму, то держава доплатить йому відсутню суму. Отримувати дані виплати можуть люди, які досягли віку 63 років, – повідомляє портал Visasam.

Друге місце в рейтингу зайняла Іспанія, це країна в якій багато довгожителів. Для пенсіонерів Іспанії діють знижки в громадському транспорті, працюють «університети літніх людей», це своєрідні курси з різних дисциплін.

Середня пенсія в Іспанії трохи менше 1000 євро, що порівняно небагато по відношенню до інших європейських держав, але це компенсується досить серйозними бонусами в сфері медичного обслуговування. Так, всі медикаменти і мед. обслуговування пенсіонери отримують безкоштовно, що унікально серед інших країн. Для виходу на пенсію необхідно мати 15 років трудового стажу. Вік виходу на пенсію 65 років.

На третьому місці рейтингу розмістилася Словенія. Це держава примітна безпекою на вулицях і середньою тривалістю життя в 81 рік. Країна знаходиться в центрі Європи і входить в п’ятірку найбільш чистих країн відповідно до індексу екологічної ефективності.

Середня пенсія в Словенії також не дуже велика, близько 800 євро. Не забуваємо, що в Україні менше 100 євро. Така пенсія з лишком компенсується низькими цінами на життя. Так, вартість продуктів харчування не сильно відрізняється від українських. Вартість буханця хліба – трохи менше 40 гривень, а кілограм картоплі приблизно 23 гривні. Літр бензину не дотягує до 42 гривень. Середня вартість комунальних послуг становить близько 200 євро, що становить ¼ пенсії, на відміну від більше половини пенсії, якщо порівнювати з Україною. Ціни взяті з ресурсу traveltables.

Якщо говорити про політику, то до 1991 року Словенія входила до складу Соціалістичної Федеративної Республіки Югославія. Після отримання незалежності, а саме в 2004 році вступила в Євросоюз і НАТО.

Фахівці рейтингу, також відзначили Швейцарію, як кращу за якістю життя в 2020 році. Середній вік населення 83 роки. Швейцарія – одна з найрозвиненіших країн світу, з найвищим номінальним багатством дорослого населення і восьмим за величиною ВВП на душу населення. Вона займає передові місця по ряду міжнародних показників, включаючи економічну конкурентоспроможність і розвиток людського потенціалу. Цюріх, Женева і Базель увійшли в десятку кращих міст світу за якістю життя, при цьому Цюріх посів друге місце.

Однак, жити в Швейцарії не дешево, за нашими мірками. Але місцеві, маючи відмінні зарплати і пенсії, не скаржаться. Середня пенсія становить 1953 франка (2120 доларів). Що стосується зарплат, то з 2017 року в деяких кантонах республіки були введені мінімальні розміри оплати праці, що складають, в середньому, 20 євро на годину або 3300 євро на місяць. Для порівняння, мінімальна зарплата в Україні становить 187 євро, приблизно стільки заробляє рядовий швейцарець за день.

Швейцарія – федеративна республіка, що складається з 20 кантонів і 6 напівкантонів, має 4 офіційних мови – німецька, французька, італійська та романшська мови.

Найбільшою партією, як і в Фінляндії, є Соціал-демократична партія Швейцарії, створена в 1870 році.

Ці відмінні показники, які абсолютно недосяжні для пересічних жителів України. Так, щоб отримати громадянство в розвинених країнах доведеться викласти досить пристойну суму, яку чесною працею, в Україні, не заробиш.

З видом на проживання трохи простіше. Наприклад Фінляндія забезпечує своїх громадян роботою або соціальною допомогою тих, хто її не має. Тому вільні робочі місця займаються місцевими жителями, а потім відкриваються вакансії для іммігрантів. Постійно потрібні люди в сектор будівництва, промисловості, водії, молодший медичний персонал. Перший дозвіл видають на один рік, з правом продовження згідно з робочим контрактом або термін ВНП залежить від контракту. Варто врахувати, що знання фінської мови обов’язково.