• Чт. Лис 30th, 2023

Корупційні скандали у Міноборони – Золкін про причини відставки Резнікова

Джерело: ukr.live

Численні скандали, пов'язані з корупцією, в яких фігурує Міністерство оборони України з початком повномасштабної військової операції РФ, призвели до відставки Олексія Резнікова – не виключено, що з приходом Рустема Умерова ситуація в цій сфері не покращиться. Про це у коментарі «Правовому контролю» заявив журналіст Володимир Золкін.

«На мій погляд, причиною відставки Резнікова стало накопичення скандалів, пов'язаних із корупцією у Міністерстві оборони. Хоча останній скандал я взагалі не зрозумів. Тому що була опублікована інформація про те, що нібито закуплені зимові куртки були літніми, а виявилися зимовими. Тобто тут швидше помилка журналістів, ніж реальний скандал був. Але ми пам'ятаємо, що з яйцями були проблеми. І там ми не отримали нормальної зрозумілої відповіді», - зазначив він.

Водночас Золкін вважає зрозумілою відсутність реакції з боку керівництва країни щодо розкритих фактів корупції.

«Реакція влади була мінімальною, і мені здається, що це не новина: реакція влади завжди мінімальна на такі події. Тому що, ну, коментувати це не дуже зручно, якщо немає чіткої зрозумілої відповіді. Як у випадку із куртками, то намагаються не коментувати», - додав він.

Співрозмовник переконаний: Резніков ніяк не був причетний до корупційних скандалів у очолюваному ним відомстві.

«Я не думаю, що це були зашквари Резнікова, якщо чесно. Я думаю, що це були зашквари, скоріше когось там із третіх чи четвертих заступників, хто займається цим питанням. Сподіваюся, що це просто не повториться, але сподіваюся без надії, так, як говорила Леся Українка», - зазначив він.

У зв'язку з цим журналіст не бачить перешкод у Резнікова щодо розвитку його політичного майбутнього.

«Я не бачу по Резнікову жодних серйозних проблем. Я бачу, що Резніков був дуже серйозним нашим представником на міжнародній арені. Я бачу дуже багато досягнень за ним у тому ж “Рамштайні”. Я вважаю, що він дуже багато зробив роботи для того, щоб ми отримували міжнародну допомогу, яку ми отримуємо. На жаль, не в тому обсязі, що нам хотілося, але одержуємо», - сказав він.

Коментуючи призначення новим міністром оборони Рустема Умерова, Золкін відмовився давати будь-які прогнози щодо його кандидатури.

«Я хочу, щоб було так, щоб через місяць ми не сказали: “Який же Резніков все ж таки був хороший. Ось навіщо його знімали? Нормальний був міністр”. Ось я не хочу, щоб сталося саме так, тому що, коротше кажучи, я хочу, щоб новий міністр був, ну, принаймні, не гірший, ніж був Резніков. Тому що, чесно кажучи, скандали з яйцями мене, звичайно, турбують, але найбільше мене турбує допомога нам на міжнародній арені. І за Резнікова це працювало», - підсумував він.

Нагадаємо: 6 вересня Верховна Рада схвалила призначення екс-глави Фонду держмайна Рустема Умерова на посаду голови Міністерства оборони.

Коментар брав Артур Журбенко.