• Нд. Чер 23rd, 2024

Кількість переселенців збільшується кожного місяця

Станом на 30 червня кількість облікованих внутрішньо переміщених осіб збільшилася на 3 тис. 408 осіб. Якщо порівняти з аналогічним періодом минулого року, то в Україні стало на 23 тис. 576 переселенців більше.

В загальному, в Україні налічується 1 млн 472 тисячі 733 переселенці. Такі дані наводить Міністерство соціальної політики.

На Донбасі проживає найбільше переселенців: 514 тис. 176 осіб в Донецькій області та 284 тис. 468 осіб в Луганській області. У Києві зареєстровано 166 тис. 69 переселенців, в Харківській області – 136 тис. 718, у Дніпропетровській області – 71 тис. 732, у Київській області – 67 тис. 527.

Найменше переселенців у західній частині України: в Тернопільській області зареєстровано 2 тис. 168 ВПЛ, в Чернівецькій – 2 тис. 419, у Рівненській – 3 тис. 42.

Хто такі переселенці?

Внутрішньо переміщеною особою (ВПО) є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на її території на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Серед пільг для ВПО, варто зазначити такі:

  • взята на облік ВПО має право на продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету або інших джерел фінансування;
  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, забезпечуються безкоштовним харчуванням;
  • ВПО з тимчасово окупованої території мають право на отримання матеріального забезпечення, страхових виплат та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності і від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, безпосередньо у робочих органах Фонду соціального страхування України за фактичним місцем проживання, перебування.

Усі інші пільги та виплати здійснюються відповідно до чинного законодавства.

У червні держава виплатила переселенцям 252,5 млн грн матеріальної допомоги для покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг. У червні 2020-го розмір допомоги склав 243,9 млн.