• Нд. Чер 16th, 2024

Керівництво країни Балтії закликало почати переговори з Україною про вступ до блоку

Президенти Естонії, Латвії та Литви Алар Каріс, Едгарс Рінкевічс і Гітанас науседа виступили зі спільною заявою в 20-ту річницю вступу країни Балтії до Європейського Союзу, в якому закликали до якнайшвидшого вступу України в блок. Про це передає прес-служба естонського лідера.

Глави держав країн Балтії підкреслили важливість ЄС для безпеки їхніх країн. За їх словами, країни Балтії стали сильним внеском в європейську і трансатлантичну безпеку, в тому числі з урахуванням їх географічної близькості до Росії - самої безпосередньої загрози європейської та глобальної безпеки.

У повідомлені зазначено, що 20-річчя членства Естонії, Латвії та Литви в ЄС припадає на період, коли війна Росії проти України є нагадуванням про ті, що мир в Європі не повинний спрійматися як належне.

Президенти підтвердили, що Україна сьогодні захищає наші демократичні цінності, і обіцяють і надали підтримувати Україну і захищати світовий порядок, заснований на правилах.

«У 1990-1991 роках демократичний вибір був підданий випробуванню в країнах Балтії. Сьогодні українці, молдавани і грузини борються за європейські цінності і європейську сім'ю як свій залишковий вибір. Ми твердо стоїмо на боці тих країн, які діляться європейські цінності і прагнення бути разом»,- додали в повідомлені.

У зв'язку з цим президенти Естонії, Латвії та Литви закликали ЄС почати переговори про вступ до ЄС з Україною і Молдовою в червні цього року.

«Країни Балтії-прекрасне свідчення того, як членство в ЄС стимулює вражаючу модернізацію і економічний прогрес. Це наша реальність, якою ми хочемо поділитись»,- йде у спільній заяві глав держав.

Нагадаємо: раніше в Литві запропонували вирішувати на рівні ЄС питання повернення в Україну військовозобов'язаних.