• Нд. Чер 16th, 2024

Кабмін підтримав проект про збільшення податків для великого бізнесу

Кабмін на засіданні 12 травня проголосував за проєкт змін до Податкового кодексу, яким зокрема, збільшуються ставки податків та рентних платежів для великого бізнесу.

Однак, чи не спричинить це черговий зріст на товари та послуги, у Кабміні не зазначили.

Під час виступу прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що даний законопроєкт збільшить щорічні надходження до бюджету на 60 млрд грн, пише Економічна Правда

"Одразу хоч наголосити, що ми не підвищуємо загальнодержавні податки для людей чи бізнесу – зміни не торкнуться ФОПів чи малого та середнього бізнесу. Ми закриваємо прогалини у Податковому кодексі, які дозволяли великому бізнесу не платити податки в Україні", – заявив прем’єр.

Раніше ЕП у матеріалі розповідала про даний законопроєкт. Наразі на сайті Кабміну фінальна версія документу не опублікована, проте, за даними джерел ЕП, він не зазнав суттєвих змін.

Так, одна з найбільш помітних ініціатив, яка завдасть відчутного удару по імперії Ахметова – збільшення ренти за видобуток залізної руди. Майже всі підприємства, що видобувають залізну руду, належать олігархам, а понад половину – Ахметову.

Від цих змін очікують надходження додаткових 3 млрд грн щороку. Якщо парламент підтримає ініціативу Мінфіну, то з 1 липня 2021 року компанії платитимуть ренту не від собівартості, а від ринкової ціни. При цьому застосовуватиметься ціна на руду з більшим вмістом заліза – 62%.

Також влада хоче запровадити акцизний податок на продаж "зеленої" електроенергії, пропонується широкий діапазон ставки - від 3,2% до 40%, точні цифри наразі невідомі. Знову, найбільше це рішення вдарить по енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова, який є найбільшим виробником "зеленої" електроенергії в Україні із 25% часткою ринку. Відповідно підприємства будуть підвищувати тарифи для населення, щоб компенсувати свиї податкові витрати, тому разом із прийняттям закону варто очікувати зростання цін на електроенергію.

Планується скасувати пільги із сплати земельного податку для гірничодобувних підприємств. Йдеться про компанії, які видобувають корисні копалини та розробляють родовища. За різними оцінками, надходження становитимуть 2 – 5 млрд грн.

Інша ініціатива Мінфіну – перекласти сплату 5% акцизу з роздрібного продажу тютюнових виробів на великих гравців, з чого планують отримати 1,9 млрд грн до бюджету.

Відповідно, палити, в Україні стане ще менш вигідно.

Щодо фермерів, пропонується скасувати мораторій на індексацію нормативної грошової оцінки земель, від якої залежать розмір податків сільгоспвиробників та орендна плата за користування землею. Від цього уряд очікує додаткових 3,4 млрд грн щороку.

А таке підвищення дасть поштовх до зростання вартості продуктів харчування, та всього що вирощують фермери та де в подальшому застосовуються продукти їх виробництва.

Ще удвічі підвищується ставка єдиного податку для галузевих платників четвертої групи, крім виробників, які працюють на землях закритого грунту (теплиці) та водного фонду (+5,3 млрд грн до бюджету).

Крім перелічених змін, пропонується збільшення податку за продаж понад одного об’єкту нерухомості та заборонити великим платникам податків відносити всі збитки минулих років для зменшення бази оподаткування.

Транспортний податок сплачуватимуть з авто вартістю понад 1,2 млн грн, або 42,8 тис дол, посилюються обмеження юросіб із податковим боргом та інше.

Варто розуміти, що такі гравці ринку як Ренат Ахметов, не будуть втрачати власні кошти, втрачати їх будемо ми з вами від підняття цін на товари та комунальні послуги. Фермери ж в свою чергу, також не будуть працювати на одні податки, та підвищать ціни.