• Нд. Чер 16th, 2024

Ідеологу «російського світу» Дугіну оголосили про підозру

13:06 Чер 14, 2023 ,
Джерело: uanews.net

Ідеологу «російського світу» Олександру Дугіну оголосили підозру «за фактами зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України», а також за «публічні заклики до геноциду». Відповідну інформацію оприлюднила прес-служба СБУ.

Про підозру Олександра Дугіна оголосили 14 червня. У СБУ повідомили, що оголосили про підозру відразу за двома статтями: «Зазіхання на територіальну цілісність та недоторканність України» та «Геноцид».

За даними слідства, підозрюваний публічно закликав та поширював матеріали із закликами до зміни кордонів території та державного кордону України з порушенням порядку, встановленого Конституцією України, розпалював національну ворожнечу.

«Він також поширював матеріали із публічними закликами до геноциду українського народу», - йдеться у повідомленні.

У СБУ також наголошували, що Дугін у своїх публікаціях та виступах заперечує факт існування України вже понад десять років. Весь цей час він закликав Росію до збройного захоплення територій України.

Нагадаємо, що 21 серпня в Підмосков'ї було підірвано автомобіль Land Cruiser Prado, в якому знаходилася дочка російського філософа та ідеолога «російського світу» Олександра Дугіна.

ФСБ РФ стверджує, що вибухівку встановила громадянка України Наталія Вовк, після чого вона нібито зникла в Естонії. За версією ФСБ, організаторами вбивства були українські спецслужби.

Згодом у ОП та полку «Азов» спростували версію РФ про причетність українки до вбивства Дугіної.