• Пт. Чер 21st, 2024

"Гряді ""непроста зима": в "Укренерго" закликали українців вчитися жити з відключеннями світла

Джерело: minprom.ua

Українці повинні готуватися до відключення світла стягування, а не тільки влітку, оскільки в зимовий період року споживання електроенергії зростає. Відповідну заяву зробив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький в ефірі «Суспільного».

Він попередив українців, що потрібно на побутовому рівні готуватися до того, що і влітку, і стягування можливі відключення світла. Він вважає, що українців очікує «непроста зима».

«Ця зима може бути непростою, тому що природно справляння споживання зростає. І наведіть з урахуванням тих планів по відновленню генерації, які на сьогодні існують, досіть ймовірно, що повністю виключити ймовірність планових відключень не вдастися»,- сказавши він.

Кудрицький вказав, що на відновлення атакованих електростанцій потрібні місяці і наведіть роки. Тому не треба очікувати, що стрімкого збільшення генерації в енергосистемі України і вчитися жити з відключеннями світла, констатував він.

«Це не будуть блекаути, а контрольовані відключення, які ми, як оператор, застосовуємо, щоб зберегти цілісність системи. Це потрібно зрозуміти»,- підсумував він.

Нагадаємо: 20-го травня в«Укренерго» заявили, що світло в містах України вимикатимуть до тих, поки не відновиться генерація.