• Нд. Чер 16th, 2024

ГПУ заявила про справу Стерненко

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що робила публічні заяви у справі щодо активіста Сергія Стерненка, виходячи з інформації, яку отримувала від своїх заступників.

ПРО ЦЕ ВЕНЕДІКТОВА ПОВІДОМИЛА НА БРИФІНГУ:

Я можу приходити, заслуховувати справи, дивитися матеріали справи, безперечно. Але основні посили, меседжі, і як буде відбуватися, це — заступники. Вони формують вертикалі, уявлення про резонансні, актуальні, наповнені справи. Про діяльність прокурорів різних рівнів мені доносять не прокурор, який веде справу, а заступник прокурора. І той заступник прокурора, який на той час був куратором цієї вертикалі, який відповідав за неї (справи Стерненка), мені повідомив, що в цій справі, виходячи з експертиз, може бути так. У мене немає підстав не довіряти своїм заступникам, ні колишнім, ні сьогоднішнім”, - сказала генпрокурор.

Говорячи про слова прокурора Андрія Радіонова, який, за даними ЗМІ, відмовився підписувати підозру Стеренку, Венедіктова сказала, що “я не можу коментувати коментарі прокурорів”.

У нас прокурори є незалежними за законом, і я дуже хочу, щоб вони були незалежними і де-факто. Тому якщо прокурор Радіонов робить такі заяви — це його заяви”, - зазначила Венедіктова.

Генпрокурор також уточнила, що напрямок справи Стерненка веде у Офісі генерального прокурора її заступник Олексій Симоненко.

Ніхто ні на кого не впливає. Якщо є експертиза, якщо слідчі СБУ побачили докази, прокурори це як процесуальні керівники, підтвердили і пішли до суду, публічне обвинувачення вже підтримують прокурори», – зазначила генпрокурор.