• Нд. Кві 14th, 2024

РОЗДІЛ ЖИТОМИРСЬКОГО КЛАНУ

Хіба в Україні є демократія? Звичайно, ні. Це все ширма для охлосу (натовпу). Демос (відповідальний громадянин) в Україні досі не відбувся. Ми всі обожнюємо чергового месію, президента, але розчаровуємося за рік після виборів. Українці ведуться на обгортку, гарні гасла, зовсім не зважаючи на політичну ідеологію та реноме політиків та їхніх псевдо-партій, які вони купують під чергові вибори. Основа політичної системи у нашій країні – це клани, як загальноукраїнські, так і регіональні. Саме вони стоять при владі ще з радянських часів і залишаються й досі. Змінюваність влади в Україні – це фікція. Змінюються назви партій, спікери в політичних проектах, а тіньові ляльководи ті самі. Колишні комуністи та комсомольці, вже виростили зміну, своїх дітей-мажорів, а ті відповідно готують по лондонах та парижах своїх діток до заняття теплих крісел.

Поговоримо про мій рідний регіон – Житомирщину. Тут сформувався свій олігархічний клан, який щільно тримає владу та був опорою для Ющенка, Тимошенко, Януковича, Порошенка та тепер для Зеленського. Міняти політичне прикриття для них звичайна справа: клан завжди з владою та від влади. Вони завжди домовляться. Щоправда, весь негатив за бездарність та корупцію лягає на політичних покровителів, тож рейтинг вони знатно псують. Хоча що важливіше для президентів, бабло чи щастя українців? Звісно, друге.

Голова клану, Сергій Іванович Сухомлін — мер Житомира, якого називають «неефективним керівником» через скандал із кондитерською фабрикою та збитком для міста у сотні мільйонів щороку. Значну вигоду від мерства Сергія Сухомліна має не лише він сам, а й ті, хто привів його у крісло міського голови Житомира та допоміг зміцнитися на цій посаді.

Сухомлін теж із тих мерів, які сиплють клятвами. У нього багато великих проектів, але всі масштабні плани були провалені, бо Сухомлін любить краснобаити для виборів, а пам'ять житомирян, як акваріумна рибка.

Розглянемо всі ці обставини докладніше. Сергій Іванович Сухомлін народився 21 червня 1971 року у місті Житомир. Пройшов термінову службу в Житомирі 1988 р. – вступив до Харківського вищого танкового командного училища, яке закінчив з відзнакою. Військову службу проходив у місті Житомир.2016 р. – закінчив Університет державної фіскальної служби, отримав кваліфікацію спеціаліста з фінансів та кредитів.

2006 року став депутатом Житомирської міської ради V скликання від Блоку «Наша Україна». Пізніше вступив до партії «Єдиний центр». У 2008 році разом із колегами з міськради Геннадієм Зубком та Олександром Рабіновичем став засновником громадської організації «Наш дім Житомир». На прізвища його соратників звернемо увагу, тому що вони неодноразово ще фігуруватимуть у найм нарисі. У жовтні 2009 року Сухомлін разом із Зубком та Рабіновичем вийшов із партії «Єдиний центр» (проект Балоги).

2010 року Сухомлін обрався до Житомирської обласної ради від «Фронту змін». На парламентських виборах 2012 йшов за списком «Батьківщини», але обраний не був. З березня 2014 року по листопад 2015 року – перший заступник міського голови Житомира.

2015 року переміг на виборах міського голови Житомира як член партії Блок Петра Порошенка «Солідарність».

Чинний голова Житомира Сергій Сухомлін впевнено переміг на міських виборах-2020 та зберіг за собою посаду. У квітні 2020 року Сухомлін став співзасновником партії Пропозиція. Як ми бачимо, він свого політичного «перекотиполе», примикаючи то до однієї, то до іншої партії. Це притаманно людей безпринципним, тим, хто змінює свої «переконання», точніше зовнішню політичну риторику і словоблудие у значимості від поточної кон'юнктури. Сьогодні він – націоналіст, а завтра – не виключено, що прихильник «російського світу». Аби бабоси лопатою веслувати. Про це трохи нижче.

Своє рішення взяти участь у створенні та розвитку «партії мерів» в одному з інтерв'ю пояснив так: «Перша причина – загальноукраїнські партії, які зараз є, досить складно сприймають проблеми місцевого самоврядування. Іноді депутатські групи, які заходять від них до порад, починають керуватися не здоровим глуздом, а вказівками з Києва. Мати групу депутатів, які знають проблематику міста, бачать стратегію його розвитку – дуже важливе для будь-якого міського голови. Друга причина, чому мери хотіли уникати власних політичних сил, як, наприклад, Кличка у Києві, у тому, що близько 40% людей, наприклад, у Житомирі, не хочуть на місцевих виборах голосувати за загальноукраїнські політичні сили. Є втома людей від політики, і ці 40% – це запит на місцеву партію. Це досить велике поле, і виборцям потрібно дати можливість вибрати тих людей, яких вони можуть бачити на вулицях, з ким можна спілкуватися, а не тих, яких бачать лише на центральних каналах ТБ». Як бачимо, тут звичайна словоблудність, чергова тонна локшини на вуха наївних виборців.

В результаті подібних махінацій і пертурбацій у вересні 2020 року Сухомлін був зареєстрований кандидатом на посаду міського голови Житомира від партії «Пропозиція». А 25 жовтня 2020 року на виборах мера Житомира Сухомлін набрав 51,37% голосів та зберіг за собою посаду. Його підтримали 29185 городян (явка 28,8%). Перемогла на перегонах до міськради Житомира та партія «Пропозиція», яка набрала 38% і матиме найбільшу фракцію – 12 депутатів.

Під час виборів Сергій Іванович Сухомлін опублікував у своїх соціальних мережах знімок виборчого бюлетеня за підписом: «Громадянський обов'язок виконав». Пізніше він вилучив знімок. Але вся річ у тому, що згідно із законодавством демонстрація бюлетеня, на якому видно вибір виборця, заборонена – це розцінюється як агітація за кандидата.

Перший гучний скандал із прізвищем Сергія Сухомліна пов'язаний із кінотеатром «Україна». 2008 року у Житомирській міській раді дозволили приватизувати КП без проведення аукціону. Одним із власників став саме Сергій Сухомлін (перебував на той час у політичній партії «Наша Україна»). У той період у такій ситуації виявився кінотеатр «Жовтень» — головний конкурент «Україна». Але його доля виявилася іншою, заклад закрили через «нерентабельність». Чому саме так-відповідь проста: так вигідно було Сухомліну та його гоп-команії.

Наступний скандал пов'язаний із дружбою з «бурштиновим» народним депутатом Бориславом Розенблатом. Їхні добрі, дружні стосунки пояснювали придбання комунального готелю «Житомир» родиною Розенблат за низьку ціну. Власницями закладу стали дружина та сестра Борислава Розенблатта. Інша фірма цього жіночого бізнес-дуету у 2018 році виграла тендер з реконструкції у Житомирі набережної річки Тетерів – лише перша черга замовлених робіт коштує 20,28 мільйона гривень.

Оскандалений своєю «бурштиновою епопеєю» нардеп минулого скликання від БПП Борислав Розенблат дещо випав із інформаційного простору, але справа його живе. І не лише на прикладі рідної сестри Олени Розенблат, яку висунула у мери Житомира «Битьківщина». Тому що бізнес цього сімейства не припиняє процвітати насамперед через активне засвоєння коштів міського бюджету.

Наприклад, у переліку щасливчиків, яких мерія відбирала для ремонту та утепленням комунальних закладів за гроші житомирян, зовсім несподівано опинилася компанія «Фаворит ОПТ», яка повністю належить сім'ї Розенблат, а керує нею старший син любителя бурштину Олег Розенблат. У підсумку на рахунки «Фаворит ОПТ» лише за утеплення будівель міської лікарні перерахували 15,1 млн. грн. Але самий «джек-пот» чекав на цю фірму у 2018-му, коли вона виграла тендер з реконструкції набережної річки Тетерева з вартістю лише першої черги в сумі 20,28 млн грн.

Також Сухомлін сприяв, причому публічно, відвертому заниженню ціни комунального готелю «Житомир», який міськрада виставила на приватизацію у 2019 році. «Мені кілька шановних депутатів сказали, що максимальна ціна, за яку цей будинок реально продати під готель, це 35 мільйонів гривень, тому що там реально треба робити дуже великі вкладення», – говорив мер напередодні приватизаційного конкурсу. В результаті стартова ціна готелю за результатами оцінки склала 60,083 млн грн, а покупцем стала фірма, яка запропонувала всього на тисячу гривень більше – «Фаворит Компані», яка належить дружині та сестрі Розенблату. Тобто, багаторічна спонсорська допомога Сергію Івановичу від Борислава Соломоновича давно окупилася сторицею.

Однак найбільше Сухомлін завдячує у своїй мерській кар'єрі та зміцненні на посаді вже згаданого вище Геннадія Зубка, який за президентства Порошенка досяг нечуваних чиновницьких висот. Спочатку у червні 2014-го цей житомирський політик став першим заступником глави адміністрації президента, а з грудня того ж року і аж до відставки уряду Володимира Гройсмана у серпні 2019-го просидів у кріслі віце-прем'єра – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального. господарства.

Сам Сухомлін неодноразово називав свого старого знайомого Зубком лобістом Житомира, хоча, по суті, під час свого володіння віце-прем'єрським портфелем він виконував роль такого собі міжнародного імпресаріо житомирського градоначальника, постійно привозячи до рідного міста високопоставлених іноземців. У результаті в місто на всілякі місцеві програми та проекти у сфері ЖКГ полився як із відра дощ із різноманітних грантів та міжнародних кредитів, і до цих багатомільйонних коштів в іноземній валюті час від часу прилипали чиїсь «сторонні руки».

Також саме Зубко відкрив для Сухомліна «острів скарбів» – фінансування будівництва та реконструкції знакових для суспільства об'єктів із Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Зокрема, за п'ять останніх років з ДФРР на 25 проектів у Житомирі виділено понад 362 млн. грн., а субвенція на соціально-економічний розвиток склала 89,2 млн. грн. При цьому мер дуже любить ставити такі здобутки виключно собі в заслугу, «забуваючи» нагадати, що ресурси надходять зовсім не з міста. Наприклад, кошти на улюблений приклад Сухомліна, яким він скрізь хвалиться та видає як свої досягнення – сучасне вуличне освітлення у Житомирі – на 90% надійшли з ДФРР. Однак навіть у таких супекомфортних фінансових умовах градоначальнику не вдалося вирішити дві ключові для житомирян мегапроблеми – транспортну та з нормальним водопостачанням. А тут ще гарний зовні асфальт часто банально провалюється під землю через зношений на 100% місцевий колектор. Але весь цей букет житомирських негараздів, з якими не може чи не хоче впоратися Сухомлін.

Наведемо конкретні факти. Вперше Сергій Сухомлін став мером Житомира 19 листопада 2015 року. За час каденції він дав 74 обіцянки, включаючи програмні. З них він виконав 30 обіцянок (40%), провалив – 25 (34%) та ще 19 має реалізувати (26%).

Мер виконав обіцянку, що у 2019 році Житомир перейде на світлодіодне освітлення. Реалізація проекту тривала кілька років. На початку 2019-го замінили 3074 світильники на світлодіодні (45%). Потрібно було замінити ще близько 4 тис. ліхтарів. 10 вересня 2019 року Сухомлін повідомив про повний перехід Житомира на світлодіодне освітлення та уточнив, що у місті 14 тис. 456 світлодіодних світильників.

Не так добре пішли справи у мера із виконанням передвиборчої програмної обіцянки – заборонити розміщення зовнішньої реклами у центральній частині міста. Незважаючи на те, що на початку 2017 року міськрада прийняла концепцію зовнішнього вигляду вулиць та територій міста, станом на 24 грудня 2019 року розміщення зовнішньої реклами у центральній частині міста не було заборонено.

Майже всі мери великих міст обіцяли збудувати сучасний сміттєпереробний завод і, як правило, провалювали цю обіцянку. Не став винятком і мер Житомира.

У березні 2019 року Сухомлін заявив: «У нас у Житомирі є велика проблема зі сміттям. Але до кінця цього року ми плануємо побудувати та відкрити новий сучасний сміттєпереробний завод. Сподіваюся, він буде першим в Україні».

У листопаді мер повідомив, що фірма, яка займається будівництвом заводу, пройшла погодження у Мінекології, зібрала необхідну документацію та подала декларацію на початок робіт. Вирішувалося питання, чи розпочинати будівництво взимку, що набагато дорожче, ніж якщо будуватися навесні.

«За умовами, які голосувалися на сесії міської ради, ми маємо два роки на будівництво цього об'єкту», - уточнив Сергій Сухомлін. Сам мер підтвердив ці наміри у лютому 2020 року.

Мер Житомира Сергій Сухомлін не виконав обіцянку збудувати у 2019 році сучасний сміттєпереробний завод: «У нас у Житомирі є велика проблема зі сміттям. Але до кінця цього року ми плануємо побудувати та відкрити новий сучасний сміттєпереробний завод. Сподіваюся, що він буде першим в Україні», – заявляв Сухомлін. Найгірші справи з будівництвом заводів з переробки сміття. Поки що жоден мер, який обіцяв побудувати таке підприємство, не зміг реалізувати обіцяне.

У листопаді 2019 року мер прозвітував про хід будівництва заводу. За його словами, фірма, яка цим займається, пройшла погодження у Міністерстві екології, зібрано необхідну документацію, а також подано декларацію на початок робіт.

«Зараз у них зроблено передплату за обладнання та будівельні конструкції, але вони вирішують, чи зараз розпочинати будівництво, тому що будівництво взимку коштує набагато більше, ніж навесні. За умовами, які голосувалися на сесії міської ради, ми маємо два роки на будівництво цього об'єкту», – розповів Сухомлін.

З огляду на те, що будівництво сміттєпереробного заводу ще не почалося, Сухомлін свою обіцянку провалив. А куди пішли гроші? Нехай слово скажуть слідчі із СБУ.

Мені особисто дуже цікава тема енергозбереження, поновлюваної енергетики. Чому багато мерів цим не займаються? Тому що ремонт парків чи доріг набагато простіше та дешевше, а виборець одразу бачить результат.

Якщо із заводом не склалося, то Сухомліну вдалося виконати передвиборчу програмну обіцянку реконструювати стадіон «Спартак». Навесні 2017 року мер представив проект реконструкції стадіону, орієнтовна ціна якої становила 25 млн. грн. Поле планувалося зі штучним покриттям, а поряд із будинком – облаштування стоянки. Трохи більш як за два роки Сухомлін повідомив про завершення реконструкції стадіону «Спартак Арена Житомир».

Не виконав мер обіцянку, дану у 2017 році, за кілька років завершити термомодернізацію всіх лікарень, шкіл та дитячих садків міста. Станом на 24 грудня 2019 року термомодернізація була проведена на 29 із 59 об'єктів. Нинішнього року планувалося провести утеплювальні роботи ще на одному об'єкті. Тобто вдалося утеплити половину із запланованих об'єктів.

Також мер не зміг, як обіцяв, домогтися, щоб пенсіонери безкоштовно їздили у громадському транспорті у години пік. Житомирський апеляційний адміністративний суд у 2018 році фактично скасував безкоштовний проїзд пенсіонерам з 10.00 до 16.00. На це мер запевнив у Facebook: «Пільговики як їздили з 10:00 до 16:00, так і продовжать їздити. Як мер, я зроблю все для цього потрібно».

Проте на початку 2019 року житомиряни підписали петицію на сайті міськради про те, щоб обмежити пенсіонерам час безкоштовного проїзду у тролейбусах та трамваях, коли люди їдуть на роботу.

У результаті 11 квітня 2019 року на спільній з перевізниками нараді у міськвиконкомі було погоджено ціну на проїзд для пенсіонерів. Проїзд для них та інших пільгових категорій у міських маршрутках із 11 квітня коштує 3 грн з 10:00 до 16:00.

Серед обіцянок, які Сухомлін має виконати до кінця каденції, – зберегти Житомирський державний університет ім. Івана Франка, а також простежити, щоб під час реконструкції кінотеатру «Жовтень» та облаштування там молодіжного арт-центру обов'язково було збережено автентичний фасад будівлі.

Також мер обіцяв перед виборами пройти поліграф. Про це він заявив ще в листопаді минулого року, відповідаючи на закиди щодо корумпованості чиновників при закупівлях за кошти міського бюджету.

«Я перед наступними виборами пройду поліграф. З усіх питань, які задавалися. Я у собі впевнений», – заявив Сухомлін.

Швидше за все, буде провалено передвиборчу програмну обіцянку Сухомліна створити 3 тисячі нових робочих місць за рахунок будівництва міського індустріального парку.

На початку 2016 року мер заявив, що індустріальний парк планують відкрити восени, але у жовтні з'ясувалося, що проект перебуває на стадії реєстрації.

Напередодні виборів 2020 року стався ще один скандал, у якому фігурує Сергій Сухомлін. Перед Житомирською міською радою зібралися активісти, які виступали проти незаконно збудованої АЗС (проспект Незалежності). Активісти почали наполягати на тому, що саме мер міста «кришує» АЗС. Натомість Сергій Сухомлін викликав поліцію, прокоментувавши у прес-службі ситуацію. Було підтверджено, що у залі відбулася сутичка, чим і зумовлені дії міського голови. Вже майже 3 роки триває цей конфлікт із приводу АЗС. А зараз тривають суди щодо дозвільних документів на будівництво. Чому противники проекту прийшли з'ясовувати стосунки до міськради саме напередодні виборів? Не виключено, що це був елемент перевиборної боротьби за посаду мера.

Як пишуть ЗМІ, отримуючи заробітну плату у розмірі 5 тисяч гривень, мер Житомира задекларував автомобіль Porsche Cayenne. Звідки у міського голови фінанси на такі придбання – невідомо.
Також, за інформацією журналістів, Сергій Сухомлін припустився рейдерського захоплення містоутворюючого підприємства — «Житомирська кондфабрика».

Так, журналіст Вадим Фолькер написав, що через недбалість мера міський бюджет втратив 400 мільйонів гривень.

З ім'ям мера пов'язують кілька великих бізнесів у Житомирі, наприклад кінотеатр «Україна», піцерії «Маріо», ресторан «Черепаха», виробництво вікон «Візаж», спортивний клуб «Лайм» та інші. Але оскільки держслужбовець не має права самостійно керувати активами, то цим займається діловий партнер Сухомліна, депутат міськради Олександр Рабинович.

Одним із власників житомирського телеканалу «СК1» є Олена Веретельник – дружина депутата, бізнес-партнера та однокласника Сухомліна Олександра Рабіновича.

Згідно з декларацією про доходи за 2019 рік, Сергій Іванович має три земельні ділянки загальною площею 3600 квадратних метрів у селі Гуйва. Мер Житомира власної квартири не має, орендує нерухомість площею 139 квадратів у Людмили Ясинської. Дружина політика декларує лише три земельні ділянки у селі Гуйва.

Пересуваються члени родини Сухомліна на двох автомобілях – BMW X3 2007 року випуску (ціна – 560 тисяч гривень), AUDI А8 2013 року випуску (ціна – 780 тисяч гривень).

Сергій Іванович також реєструє акції компанії «АЛЬФА». А дружина політика має корпоративні права фірм «КІНОТОН», «Каденція», «КОН БРІО», «МАГЕН-УКРАЇНА», «ВІЗАЖ».

Національне агентство з питань запобігання корупції передало до Національного антикорупційного бюро України інформацію щодо недостовірних відомостей у декларації мера Житомира Сергія Сухомліна. У висновку НАЗК про результати повної перевірки декларації Сухомліна за 2018 рік зазначається, що він вказав на неправильну вартість свого автомобіля марки AUDI A8 2013 року випуску – 780 тис. грн замість 363 тис. грн. Також у НАЗК виявили, що декларант зазначив, що вартість автомобіля його дружини MW X3 2007 року випуску становить 560 тис. грн, тоді як за даними НАЗК, ціна авто – 474 тис. грн.

Крім того, у результатах перевірки зафіксовано, що Сергій Сухомлін не задекларував, що його дружина є співзасновником ТОВ «Кінотон» та внесла до статутного капіталу 2,5 млн. грн.

Також Сухомлін не задекларував, що його дружина є співзасновником ТОВ «Стров Енерджі» та внесла до статутного капіталу 250 тис. грн.

У поясненнях для НАЗК декларант сказав, що під час заповнення декларації його дружина не надала такої інформації. НАЗК не врахувало ці пояснення, бо до того, як стати Житомирським міським головою, Сухомлін був співзасновником цих компаній.

Разом з тим, Житомирський міський голова відзначив у декларації подарунок у грошовій формі від профспілкової організації виконкому Житомирської міської ради – 600 грн – хоча згідно із законом потрібно декларувати вартість подарунків, якщо вона більша за п'ять прожиткових мінімумів (один прожитковий мінімум – 1762 грн станом на 20 рік).

У Нацагентстві підрахували, що недостовірні відомості у декларації відрізняються від достовірних на 3 млн. 864 тис. грн.

«У діях суб'єкта декларування встановлено ознаки злочину, передбаченого ст. 366-2 Кримінального кодексу України», – йдеться у результатах перевірки.

У НАЗК повідомили, що тепер органи слідства НАБУ розслідуватимуть цю справу. Якщо провину Сухомліна доведуть у суді, він буде змушений сплатити штраф 42,5 тис. грн. – 51 тис. грн. або піти на громадські роботи 150-240 годин з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до трьох років.

Як перший висновок зазначимо, що Житомир потребує переобрання мера Сергія Сухомліна, як неефективного керівника, який втратив найважливіше джерело доходів міста через власну недбалість та керуючись особистими інтересами. Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Вадим Фолькер. Журналіст відреагував на слова Сухомліна про те, що місто може отримати від ЄБРР 2 млн євро кредиту на розвиток інфраструктури.

«Цей той самий Сергій Сухомлін, член політради партії БПП, який на початку 2016 року навіть не пікнув, коли бандити Пашинського захопили та знищили Житомирську кондитерську фабрику, яка давала 100 млн. грн. податків на рік», - пише Фолькер.

 

«І після всього цього, після мінус 14 млн. євро податків за 4 роки, мер Житомира хвалиться отриманням кредиту в 2 млн., які навіть ще не дали, а лише пообіцяли», - наголошує журналіст.

Але тим часом Сухомлін та його спільники продовжують збагачуватися. Нещодавно стало відомо, що мер Житомира добуватиме торф на бурштиновому родовищі Житомирська рада надала спецдозвіл фірмі «Ліс» на видобуток торфу на площі 2,46 тис. га. Про це повідомляє видання "Наші гроші". Тоді гендиректор «Укрторфу» Андрій Озерчук кілька разів просив депутатів не голосувати за це рішення, пояснюючи, що основною причиною зацікавленості на цій території є родовища бурштину. Адже торф там уже давно розвіданий та майданчики підготовлені для його видобутку.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, фірма «Лісс» зареєстрована у квартирі її власника та директора Олександра Гончарука у Бердичеві. Основним видом діяльності компанії є неспеціалізована оптова торгівля. Він також є серед засновників і керівників інших підприємств. Так, він є керівником фірми «Альфа», понад 2000 акцій якої з липня 2005 належить меру Житомира Сергію Сухомліну.

Практично відразу після переобрання Сухомліна на новий термін 17 листопада 2020 року надійшло повідомлення, що в Житомирі від коронавірусу померла Ольга Грабар, яка зверталася до мера зі скаргами на те, що в реанімації лікарні, куди вона потрапила, не вистачає кисню для хворих, тоді як раніше повідомлялося, що для забезпечення лікарень киснем спрямовано 571 млн. гривень. Про це повідомили близькі жінки на її сторінці у Facebook під постом, адресованому меру Житомира.

У неділю 15 листопада Ольга Грабар написала пост на своїй сторінці у Facebook. У ньому вона заявляла, що у житомирській міській лікарні №1 у реанімації хворим на коронавірус не вистачає кисню, і просила мера міста Сергія Сухомліна розібратися з цією ситуацією.

«Сергію Івановичу, терміново потрібна ваша допомога для людей, що лежать у міській лікарні! Для людей у реанімації на ковід-19 вже немає кисню! Сьогодні реанімація працювала за один раз! А це єдиний наш шанс на порятунок!! Втрутиться! Я знаю ви у цьому місті можете все!!!! Я не знаю, як нам зараз пережити ніч, а на ранок кисню взагалі немає!!!! Я зараз сама тут лежу, кисень відключали за сьогодні вже 8 разів! Бідолашні лікарі в реанімації не знають що робити! Врятуйте!!!». У коментарях до цієї посади заступник мера Житомира Марія Місюрова написала, що станом на 22.00 15.11.20 кисень є, всі відділення працюють.

Знайомі відповіли, натомість міра, що Ольги більше немає наживо. Ольга Грабар була викладачкою Житомирського державного технологічного університету. Їй було 39 років. Вина за її смерть на брехливих сухомлинівських чинушах.

Але не всі коту Масляна, буде і великий піст. А перед початком Різдвяного посту, крига скресла щодо Сергія Сухомліна. 11 листопада 2023 року стало відомо, що Міський голова Житомира Сергій Сухомлін заявив, що місто отримало кримінальну справу за те, що на початку повномасштабного російського вторгнення на прохання військових спустив водосховище.

«Я не хочу нікого звинувачувати. Бо коли ми закуповуємо товари і до казначейства йде платіжка на закупівлю «мовіків» чи іншого, то у нас є лист від заступника міністра фінансів, який каже: вибачте, це не повноваження місцевого самоврядування. Я розумію, що після війни до нас прийде аудиторська служба і скаже, що всі ці мільярди, які використали для армії, – це шкода громаді, бо це не ваші повноваження. І це також правда. І я уявляю себе дома багатьох голів громад. Вони також не хочуть брати на себе цю відповідальність. Навіщо їм це робити? Щоб потім кримінальні справи були?» - сказав він.

За словами Сухомліна, лише один Житомир отримав уже п'ять кримінальних справ за зброю, яку першого дня повномасштабного вторгнення отримали зі складів.

«Депутат наш їздив за довіреністю, одержав з військових складів зброю, гранатомети, автомати. Облік у нас був нормальний, все зійшлося. Але все одно, за фактом, кримінальна справа є. На сьогоднішній день воно не закрите. Хоча у нас цю зброю отримувала і поліція також», – сказав він.

 

«Потім ще одна кримінальна справа. Зі штабу нас просто попросили зробити скидання води на водосховище. На нашому водосховищі скинули 6 млн. кубів води. Навіть директор комунального підприємства не знав, навіщо це робиться. Ми підірвали ту переправу, затопили десять одиниць російської техніки. І що? Кримінальна справа – заподіяння збитків екології на 200 млн грн. І таких буде ще дуже багато наступних років», – сказав він.

Але ми знаємо, що ніякі кримінальні справи не страшні нашому заходу, адже він знає кому дати на Банковій, а там візьмуть і на все заплющать очі, як відмазали від проблем Розенблата.

Шеф-редактор Артур Журбенко