• Нд. Чер 23rd, 2024

Фронт не для всіх: чому діти наших політиків не йдуть на війну

Джерело: УНИАН

Коли мова йде про фронт, політика подвійних стандартів неприйнятна. Але, на жаль, в цій сфері їх можна зустріти на кожному кроці. У 2022 році мер Львова Андрій Садовий заявляв, що в Україні повинні служити всі – як чоловіки, так і жінки – за прикладом Ізраїлю. Однак є одне але: повнолітні сини мера Садового навчаються, живуть і працюють за кордоном.

Сини мера Львова Андрія Садового, які досягли призовного віку замість армії, вступили до закордонних вищих навчальних закладів, там нині живуть і працюють, про що свідчать їхні фотографії в соцмережах. Львівський голова заявляв, що його сини, як і інші, підуть в армію, коли досягнуть повноліття і закінчать навчання. Але поки ці переконання Садового залишаються лише словами.

У народі люблять говорити, що «син за батька не відповідає». Це ж стосується і дітей мера Києва Віталія Кличка. Навіщо йому відставати від колеги зі Львова? 21-річна Єлизавета і 18-річний Максим Кличко, опублікували в своїх акаунтах в соціальних мережах відео відвертої вечірки в Гамбурзі.

На кадрах молоді люди купують міцний алкоголь, а пізніше готують коктейль «Білий росіянин». Під час вечірки вони грали в карти і танцювали, а після Єлизавета стала демонструвати частини тіла.

На цьому вечір для дітей Кличка не закінчився: вони каталися на розкішному автомобілі, ціна якого, за деякими джерелами, варіюється в районі $45 тис. Захід відбувся у Німеччині, де зараз живе мати Єлизавети і Максима — Наталія Єгорова.

Кличко, як і Садовий, є запеклим прихильником повної мобілізації. За його словами, подібний захід дозволить провести ротацію особового складу Збройних сил України на полі бою. В цей же час Кличко зайнятий не тільки справами патріотичними, а й фінансовими. Мер Києва позичив своєму братові Володимиру €2,2 млн і $150 тис, повідомляється на сайті Національного агентства України із запобігання корупції.

При цьому Кличко не збіднів: наприкінці грудня 2023 року він обзавівся будинком за чверть мільярда гривень у тому ж Гамбурзі, про що чесно вказав у декларації. Його можна зрозуміти: дітям необхідна житлоплоща, але не в Києві. 20 грудня градоначальник отримав особняк в якості виплати боргу від зареєстрованої в США компанії Maximum i LLC, яка належала його братові Володимиру - але в травні 2023 року перейшла у власність Віталія.

Будинок оцінюється в 227 мільйонів гривень. Його площа становить 750 квадратних метрів. Відзначимо, що в Гамбурзі Віталій Кличко мав особняк ще до того, як став мером. Німецькі ЗМІ повідомляли, що він розташований в районі парку Отмаршен. Після початку війни в Україні екс-дружина мера Наталія Єгорова заявляла німецьким журналістами, що приймає в цьому будинку українських біженців. Можливо, вона мала на увазі власних дітей?

Коли мова йде про війну, не так важливо, де від неї ховатися: в Гамбурзі або, наприклад, в Ноттінгемі, де живе старший син Андрія Садового.

Звичайно, для власних дітей хочеться зробити все і навіть більше. І такими можливостями в Україні володіють не тільки мери, а й, наприклад, топ-журналісти. Нагадаємо, жоден з трьох повнолітніх дітей Дмитра Гордона не на фронті, хоча до війни він впевнено заявляв, що і він, і його діти стануть на захист Батьківщини. За його словами, всі його троє синів – Ростислав, Дмитро і Лев – живуть за кордоном. А старший не міг би служити через проблеми зі здоров'ям.

А проживаючий в США Максим Данилов - син екс-секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексія Данилова - публічно закликав владу сісти за стіл переговорів. Але звільнили Данилова - старшого, звичайно, не через це.

Не потрібно бути семи п'ядей в лобі, щоб зрозуміти, що ідея повної мобілізації не приймається суспільством в тому числі через її «вибіркову» систему. Тим більше, що призовний вік знижено до 25 років, що викликало справжню паніку серед молоді, яка до цього не мала намірів залишати Україну. Якщо ряд дітей високопоставлених чиновників має "бронь", то говорити про справедливий призов не доводиться. Але самовідданий приклад наших політиків та їхніх дітей, безумовно, змінив би ставлення багатьох українських ухилянтів до мобілізації.