• Нд. Лют 25th, 2024

ЄК має намір виділити 1 млрд євро на закупівлю боєприпасів для України - ЗМІ

08:03 Бер 6, 2023

Єврокомісія має намір виділити 1 млрд євро на закупівлю боєприпасів для України. Про це повідомляє іспанська газета El País з посиланням на "проект плану" Брюсселя.

За даними видання, ЄК закликає країни-члени негайно відправити до Києва боєприпаси, особливо далекобійну артилерію калібру 155 мм. Крім того, для заохочення і прискорення поставок в Україну Брюссель планує виділити 1 млрд євро на відшкодування витрат на цю допомогу і на спільну закупівлю боєприпасів в рамках пакету екстреної підтримки, повідомило видання.

За даними видання, з метою подолання опору країн, стурбованих виснаженням своїх арсеналів, пропонується нова схема, за якою країнам буде компенсовано до 90% витрат на боєприпаси, які вони відправляють до Києва. Брюссель також планує запросити країни, що не входять в ЄС, приєднатися до схеми закупівель, щоб надати їй ще більший потенціал. Очікується, що міністри оборони громад обговорять план цього тижня в Стокгольмі.

За даними газети, з лютого 2022 року ЄС забезпечив постачання зброї Києву через Європейський фонд миру на 3,6 млрд євро.

Нагадаємо: раніше стало відомо, що ЄК підготувала план збільшення виробництва боєприпасів для України