• Пт. Чер 21st, 2024

ДПС роз'яснила необхідність застосовувати РРО або ПРРО

ДПС роз'яснила, чи необхідно застосовувати РРО або ПРРО у разі реалізації товарів (послуг), оплата за які здійснювалася за допомогою сервісу "інтернет-банкінг".

Податківці наголошують, що при здійсненні розрахунків за товари (послуги) суб'єкти господарювання зобов'язані відповідно до Закону про застосування РРО застосовувати РРО, у тому числі у разі здійснення безготівкових розрахунків за допомогою платіжних та інших систем із використанням інтернет-банкінгу та інтернет-еквайрингу. При цьому розрахункові документи при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видаються у випадку їх безпосереднього надання споживачу, під час передачі йому товару чи надання послуг.

Тобто, якщо місце здійснення розрахунків визначити неможливо (наприклад, надання дистанційної послуги або доступу до інтернет-ресурсу (доступу до вебпорталу) з розміщення та використання інформації тощо, виключно в електронній формі із застосуванням Інтернету), у такому випадку застосування РРО є необов'язковим. У інших випадках при безпосередньому отриманні споживачем товарів чи послуг від постачальника, у тому числі замовлених та сплачених через інтернет-банкінг та із застосуванням інтернет-еквайрингу, останній зобов'язаний застосувати РРО на загальних підставах.

У разі доставки товару поштою за умови передоплати із застосуванням банківського сервісу "інтернет-банкінг", суб'єкт господарювання повинен укласти в поштове відправлення розрахунковий документ, а у випадку продажу товарів, на які встановлені гарантійні терміни, - також технічний паспорт чи інший документ, що його замінює.

Якщо доставка товару здійснюється поштою за умови післяплати, то в момент отримання товару на поштовому відділенні покупець через сервіс "інтернет-банкінг" вносить кошти на банківський рахунок продавця, а суб'єкт господарювання повинен укласти в поштове відправлення розрахунковий документ установленої законодавством форми і змісту, що підтверджує факт купівлі-продажу товарів, з використанням режиму попереднього програмування "погашення кредиту".

У разі доставки товару за допомогою кур'єрської служби за умови передоплати із застосуванням сервісу "інтернет-банкінг" - аналогічно, як у разі доставки товару поштою: продавець при продажу товарів повинен забезпечити доставку покупцю раніше роздрукованого розрахункового документа (чеку) разом із придбаним товаром та відповідним чином оформленим гарантійним талоном.

Якщо доставка товару здійснюється кур'єрською службою за умови післяплати, то розрахунковий документ (чек) покупцю може бути надісланий в електронній формі.

Враховуючи викладене вище, у разі, якщо покупець оплачує товар (послугу) використовуючи банківський сервіс "інтернет-банкінг", то суб'єкт господарювання (продавець) у разі використання РРО або ПРРО зобов'язаний видати (сформувати електронний розрахунковий документ) встановленої форми та, у випадку продажу товарів, на які встановлені гарантійні терміни, - відповідним чином оформлений гарантійний талон при безпосередньому наданні споживачеві товару (послуги).

Источник: biz.ligazakon.net