• Ср. Чер 12th, 2024

Держсекретар США: Україна здатна утримувати Східний фронт

Джерело: cnbc.com

Україна в русі ефективно утримувати лінію фронту на сході, продовжувати використовувати переваги, досягати нею в Чорному морі, а також тримати під ударом російські війська. Відповідну думку озвучивши держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю американському телеканалу CBS News.

Коментуючи наступ російських військ в Україні, глава Держдепу заявивши, що нинішній момент є «складним». Проте, вказавши він, Київ як і раніше може розраховувати на допомогу західних союзників.

«Ми нікуди не йдемо, так само як і близько 50 країн, які підтримують Україну, - підкреслив він. - Це (надання підтримки Україні-прим. ред.) продовжитися. І якщо Путін думає, що у нього більше витримки, ніж в України, ніж у неї прихильників, то він помиляється».

При цьому Блінкен дізнався, що тривала кількість місяців затримка в узгодженні нової фінансової допомоги Києву з боку США і у відправці в Україну «мала свою ціну». Однак зараз Вашингтон «робити все, що може, щоб дуже швидко вислати» допомога Україні, «і європейські роблять ті самі», вказавши глава Держдепартаменту.

При цьому він нагадав про оприлюднений 10 травня указ президента США Джо Байдена про виділення Києва військової допомоги на 400 млн доларів.