• Пт. Чер 21st, 2024

Буданов: ФСБ Росії отримали завдання ліквідувати Пригожина

Голова Головного управління Міноборони України Кирило Буданов вважає, що після спроби заколоту ФСБ РФ отримала завдання фізично усунути засновника "ЧВК Вагнер" Євгена Пригожина. Про це Буданов заявив у інтерв'ю The War zone.

«Ми не можемо говорити про їхній серйозний вплив (на війну Росії проти України – ГУР), оскільки всі ці події тривали дуже короткий період часу. Втім, було завдано певних збитків Військово-космічним силам РФ. По-друге, ми не очікуємо на появу ПВК Вагнер в Україні як окремого суб'єкта, який виконує власні операції. І я вважаю, що цей фактор для нас є досить важливим», - зазначив він.

При цьому Буданов не сумнівається, що перед ФСБ поставлено завдання вбити Пригожина.

«Чи будуть вони успішними у цьому? Час покаже. Так чи інакше, всі потенційні замахи на вбивство не будуть швидкими. Їм знадобиться певний час, щоб розробити відповідні підходи та досягти етапу, коли вони будуть готові до масштабної операції. Але я хотів би наголосити, що це велике відкрите питання. Чи вдасться їм це здійснити? Чи наважаться вони виконати цей наказ?» - запитав він.

Буданов додав, що будь-які дії, спрямовані на дестабілізацію всередині Росії, є корисними для України.

Нагадаємо: президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія веде «боротьбу за виживання», вказавши на організацію «заколоту» у країні.

Водночас, в Офісі президента України прокоментували заколот «вагнерівців» у Росії, назвавши це фактичним початком громадянської війни.

У свою чергу, Зеленський заявив про слабкість Росії на тлі заколоту у країні.

Згодом стало відомо, що Євген Пригожин після переговорів із Олександром Лукашенком зупинив колони ПВК «Вагнер».