• Нд. Чер 23rd, 2024

Боррель: Європа не здатна замінити США в питанні допомоги Україні

10:03 Бер 15, 2024 ,
Джерело: Reuters

Європа не зможе замінити Сполучених Штатів Америки в питанні надання військової допомоги Україні, вважає глава європейської дипломатії Жозеп Боррель. Про це він заявив в інтерв'ю телекомпанії PBS.

У ході інтерв'ю у Борреля живили, чи спроможе Єврооюз надавати Україні військову допомогу, достатку для того, щоб замінити допомогу Вашингтона.

«Ніхто не може змагатися з армією і військовим потенціалом США. І божевільно, якщо ви (США-прим. ред.) перестанете це працювати, ніхто інший не зможе зайняти ваше місце»,- сказав Боррель.

За його словами, США-сильніший прихильник України,

«У вас сильний військовий потенціал»,- констатував він.

Разом з тим глава європейської дипломатії розмовів, що у Вашингтоні, спілкуючись з одним конгресменом-республіканцем, намагався пояснити йому і просивши пояснити його колегам, якими можуть бути наслідки блокування американської допомоги Україні.

«Для нас, європейців, і для Вас, жителів США, в плані безпеки ціна перемоги Росії на Україні настількі велика, настількі масштабна, настількі неймовірна, що я закликаю всіх зрозуміти, що підтримка України повинна тривати не тільки з великодушності до людей, які захищають від вторгнення, але і в наших власних інтер'єрах»,- констатував він.

Нагадаємо: глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що своєю пропозицією приступити до переговорів про встановлення миру в Україні Папа Римський Франциск «заліз в сад», Куді «його ніхто не кликав».