• Нд. Чер 16th, 2024

Берлін не буде постачати зброю Україні

Конфлікт на Донбасі може бути вирішений тільки політичним шляхом і постачання зброї цьому не допоможе, заявив у відповідь на заяви українського президента Володимира Зеленського міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас, - передає видання DW.

Україна зацікавлена у постачаннях військових кораблів з Німеччини, заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю німецькій Frankfurter Allgemeine Zeitung, що вийшло друком у вівторок, 1 червня. "У Німеччини є чудові кораблі: ракетні катери, патрульні катери", - наводить видання слова українського президента. Крім того, за словами Зеленського, Київ зацікавлений у поставках штурмових гвинтівкок і радіотехніки, а також броньованої техніки.

Політичний Берлін відреагував на пропозицію одного з двох Зелених лідерів переважно негативно. "Росія використовувала б поставки зброї Україні як привід для нарощування своїх військ у Криму, на сході України, а також уздовж російсько-українського кордону", - заявив зовнішньополітичний експерт парламентської фракції правлячого в Німеччині блоку ХДС/ХСС Юрґен Гардт (Jürgen Hardt). Не в інтересах німецького уряду, пояснив він, підігрівати конфлікт на Донбасі.

"Зброя - останнє, чого потребує цей регіон, вона здатна тільки підлити олії в конфлікт, а не розрядити його", - упевнений і лідер фракції посткомуністичної Лівої партії Дітмар Барч (Dietmar Bartsch).