• Нд. Чер 23rd, 2024

Бербок не виключила передачу Україні ракет в рамках обміну з Британією

Джерело: Reuters

Німеччина може погодитися на круговий обмін ракетами Taurus з Великою Британією, щоб надати Києву нові далекобійні ракети, незважаючи на відмову канцлера Республіки Олафа Шольца безпосередньо постачати Києву цей вид озброєння. Про це заявила міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок в ефірі телеканалу ARD.

«Круговий обмін - це, так би мовити, німецький винахід, - заявила Бербок. - Це був Бі варіант. І ми вже організовували подібний обмін, але іншими озброєннями».

Варто пояснити: глава МЗС Сполученого Королівства Девід Кемерон заявивши 9 березня в інтерв'ю газеті Sueddeutsche Zeitung, що його країна готова допомогти Німеччині у вирішенні питань, пов'язаних з можливими поставками Києву ракет Taurus. Відповідаючи на питання, чи не обговорюється круговий обмін, при якому Лондон міг би передати Києва свої ракети Storm Shadow, а натомість отримати від ФРН Taurus, Кемерон зазначив, що королівство готове розгледіти всі варіанти, щоб домагатися максимального ефекту для України.

Пояснимо: на цьому тижні Шольц в черговий раз виключив відправлення ракет Taurus в Україну, стверджуючи, що це означає, що Німеччина стане стороною у війні з Росією.

Нагадаємо: 24-го лютого Бундестаг в черговий раз не підтримав надання Україні далекобійних ракет TAURUS.