• Нд. Чер 16th, 2024

Байден схвалив навчання українських пілотів на винищувачах F-16

Президент США Джо Байден схвалив навчання українських пілотів на винищувачах F-16 західними союзниками Києва. Про це заявила заступник офіційного представника Пентагону Сабріна Сінгх, передає Reuters.

"Президент дав зелене світло, щоб дозволити і підтримати подальший прогрес у тренуванні", - повідомила вона, відповідаючи на питання про узгодження Вашингтоном навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

При цьому Сінгх підкреслила, що, станом на даний момент, з американської сторони немає офіційних заяв щодо деталей майбутніх тренувань українських пілотів.

Пояснимо: раніше американська газета Politico повідомила, що група у складі восьми українських льотчиків відібрана для участі в Західній програмі з їх підготовки до застосування американських винищувачів F-16. При цьому терміни її початку не розкривалися.

Нагадаємо: раніше держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Україна отримає американські винищувачі F-16, але навіть якщо рішення про це було б прийнято завтра, то передача літаків і початок їх застосування зайняли б місяці.